Panorāma

KNAB veic kratīšanu N. Ušakova kabinetā un mājās

Panorāma

Panorāma

Saeimā nomainīsies deviņi deputāti

Saeimā nomainīsies deviņi deputāti

Ceturtdien, 31. janvārī, Saeimā darbu uzsāks deputāti, kuri parlamentā aizvietos par ministriem kļuvušos kolēģus. Tā sauktos “mīkstos” mandātus iegūs kandidāti, kas vēlēšanās palika pirmie aiz strīpas. Līdz ar to Saeimā atgriezīsies vairāki pieredzējuši politiķi, savukārt lielākās pārmaiņas būs “jauno konservatīvo” frakcijā, kurā nomainīsies trīs deputāti.   

No kopumā 14 valdības locekļiem desmit ir Saeimas deputāti. Vienīgā, kas vismaz pagaidām darbus valdībā un Saeimā apvienos, ir labklājības ministre Ramona Petraviča (“KPV LV”).  

“Tas ir uz brīdi. Es domāju, mēnesis, divi, ne ilgāk. Tas ir gan par to, kā jūs ziniet, kā mums frakcijā iet, gan arī par to, ka ir iesākti daži darbiņi, kas man ir jāpadara,” skaidroja Petraviča.

Pārējo Saeimā ievēlēto ministru vietā nāks vēlēšanās tūlīt aiz strīpas palikušie kandidāti.

“KPV LV” frakciju papildinās Aivars Geidāns.

Jaunās konservatīvās partijas ministru vietas Saeimā ieņems Andris Kazinovskis, Jānis Cielēns un Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Butāns.

“Attīstībai/Par!” frakcijā darbu sāks Mārtiņš Šteins un Dace Bluķe.

Nacionālās apvienības frakcijā darbu sāks Jānis Iesalnieks, bet “Jaunās Vienotības” frakcijā – Atis Lejiņš un Rihards Kozlovskis.

Vairāki deputāti frakcijām pievienosies sarežģītā brīdī. Piemēram, Jaunās konservatīvās partijas deputātiem pēc zvēresta došanas būs jālemj par partijas biedra Jura Juraša izdošanu kriminālvajāšanai.  

Jānis Butāns trešdien nevarēja to komentēt.  

Arī partijas līdera tieslietu ministra Jāņa Bordāna vēstuli ārvalstu vēstniecībām par Juraša situāciju jaunais deputāts nekomentē.

“Es neesmu iedziļinājies. Pašreiz esmu Satiksmes ministrijas darbos iekšā. Konkrēti šajā jautājumā nevarēšu dot padziļinātu viedokli,” LTV sacīja Butāns.

Savukārt “KPV LV” frakcija šobrīd ir sašķēlusies Krišjāņa Kariņa valdības atbalstītājos un pretiniekos. Topošais deputāts Geidāns sola būt starp atbalstītājiem.

“Ja frakcijas vairākums lēma, ka mēs atbalstām valdību, tad es arī esmu frakcijas vairākuma viedoklī. Kā tas iepriekš tika norunāts, mēs uzklausīsim vairākuma viedokli,” sacīja Geidāns.

Pamatu partijas līderu Alda Gobzema un Artusa Kaimiņa strīdiem Geidāns nesaskata un cer, ka pieci pret valdību balsojošie deputāti frakciju nepametīs.

“Es uzskatu, ka jāpaliek kopā. Ja kāds tiešām vēlas improvizēt un atdalīties, tad ir jāskatās, kādi ir iemesli. Bet mums ir jābūt vienotai frakcijai. Tā mēs esam spēcīgāki,” sacīja Geidāns.

Salīdzinoši mierīgāks pirmais darba cēliens būs “Attīstībai/Par!” jaunajiem deputātiem. Mārtiņš Šteins gan paredz, ka strādāt tik sadrumstalotā Saeimā nebūs viegli.  

“Bet, ņemot vērā, ka mums ir ļoti laba komanda, ir iespēja mācīties un visādās sarežģītās situācijās atrast risinājumus. [..] Cerams, ka, ņemot vērā, ka mēs esam tik dažādi spēki, ir tik dažādi viedokļi, dažādība pierādīsies kā tā lielā vērtība demokrātijā,” sprieda Šteins.

Ceturtdien Saeimā zvērestus dos astoņi jaunie deputāti, savukārt bijušais iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis no “Jaunās Vienotības” personīgu iemeslu dēļ Saeimas sastāvam pievienosies tikai nākamnedēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti