Deputātu vizīte Ķīnā: KNAB konstatē neatbilstošu komandējuma pieteikumu; aicina pašu Saeimu vērtēt

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) noslēdzis resorisko pārbaudi par astoņu Saeimas deputātu vizīti uz Ķīnu no šā gada 12. līdz 23. janvārim. Pārbaudes laikā KNAB guva pārliecību, ka deputātu vizīte ir bijusi saistīta ar Saeimas deputāta amata pienākumu pildīšanu un tā notikusi atbilstoši likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" normām.

Resoriskajā pārbaudē KNAB savas kompetences tvērumā izvērtēja gan publiski pieejamo, gan papildus iegūto informāciju. KNAB pārbaudē secināja, ka Saeimas Prezidijs, kas lemj par deputātu komandējumiem, bija informēts par deputātu vizīti, taču nebija saņēmis iekšējiem normatīvajiem aktiem atbilstošu komandējuma pieteikumu.

KNAB norāda, ka neatbilstības komandējuma pieteikšanā jāvērtē Saeimai, kas ir atbildīga par iekšējā normatīvā akta izstrādi un ievērošanu. 

Pārbaudes laikā KNAB vērtēja iesaistīto Saeimas deputātu rīcības atbilstību likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" normām. Iegūtā informācija liecina, ka deputātu vizīte bija saistīta ar Saeimas deputāta amata pienākumu pildīšanu un nebija uzskatāma par apmaksātu privāto ceļojumu.

Tādējādi došanās minētajā vizītē nav uzskatāma par dāvanu interešu konflikta regulējuma izpratnē. 

Papildus KNAB guva pārliecību, ka ar vizīti saistītie izdevumi netika apmaksāti no valsts budžeta, kā rezultātā nav pārkāpti likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" noteiktie ierobežojumi valsts amatpersonai rīkoties ar publiskas personas institūcijas mantu. 

KONTEKSTS:

Vairāki deputāti, kas sadarbojas ar Ķīnas parlamentu, janvāra vidū devās uz Ķīnu. Grupas vadītājs Ainārs Šlesers ("Latvija pirmajā vietā" (LPV)) publiski pauda, ka braucienu apmaksā Ķīnas valdība. Vizītei pastiprinātu uzmanību pievērsa arī ārpolitikas eksperti, norādot, ka vizīte notiek laikā, kad Eiropas Savienība attiecībās ar Ķīnu ietur piesardzību un uztver to kā stratēģisko sāncensi.

No  deputātu grupas braucienā par Ķīnas valdības naudu bija devies tās vadītājs Šlesers, kā arī Ričards Šlesers (LPV), Kristaps Krištopans (LPV), Ramona Petraviča (LPV), Linda Liepiņa (LPV), Viktorija Pleškāne ("Stabilitātei!") un divi deputāti no Nacionālās apvienības – Aleksandrs Kiršteins un Edmunds Teirumnieks.

Pretēji Šlesera publiski rakstītajam, Latvijas Televīzija noskaidroja, ka šis nav komandējums, jo Saeimas prezidijā iesniegums par komandējumu nav iesniegts un līdz ar to nav arī apstiprināts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti