Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

I. Rimšēvičs lepojas ar paveikto

Rimšēvičs pēc Latvijas Bankas vadības visu laiku veltīs tiesvedībai un reputācijas atgūšanai

Latvijas Bankas ilggadējais prezidents Ilmārs Rimšēvičs pēc darba centrālās bankas vadībā visu savu laiku veltīs tiesvedībai un savas reputācija atgūšanai. To Rimšēvičs paziņoja savā pēdējā preses konferencē Latvijas Bankas vadītāja amatā.

Rimšēvičs klāstīja, ka piektdien, 20. decembrī, ir viņa pēdējā darba diena Latvijas Bankas prezidenta amatā. Runājot par nākotnes plāniem, Rimšēvičs sacīja, ka viņam ir bijuši pāris darba piedāvājumi, taču viņš nolēmis tuvākos mēnešus savu laiku pilnībā veltīt savai aizstāvībai tiesvedībā lietā, kurā viņš apsūdzēts kukuļņemšanā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā jeb naudas atmazgāšanā.

"Pats galvenais mans šodienas uzdevums ir cīņā atspēkot tiesā visus apmelojumus un nepatiesības, kas man ir izvirzītas. Nav svarīgāka jautājuma šobrīd manā dzīvē par manas reputācijas atjaunošanu," klāstīja Rimšēvičs, atkārtoti paužot pārliecību, ka šī lieta ir "trīs par naudas atmazgāšanu sodītu un aizvērtu banku sveiciens man kā Latvijas Bankas prezidentam".

Apsūdzības korupcijā aizēno Rimšēviča pilnvaru pēdējos 20 mēnešus. Rimšēvičs Latvijas Bankā nostrādājis kopumā 27 gadus, no tiem 18 gadus – prezidenta amatā

Savā atvadu preses konferencē Rimšēvičs lepojās ar to, ka Latvijas Bankas ārvalstu valūtas un rezervju apjoms pieaudzis līdz 5,4 miljardiem eiro. Bankas peļņa pērn bijusi 14,6 miljoni eiro. No šīs summas banka uztur pati sevi, bet lielāko daļu peļņas ieskaita valsts budžetā. Turklāt papildus saviem tiešajiem pienākumiem Latvijas Banka kļuvusi par būtisku tautsaimniecības ekonomikas attīstības domnīcu, kuras rekomendācijās ieklausās valdība un kredītiestādes.

Rimšēvičs pauda pārliecību, ka savam pēctecim Latvijas Bankas prezidenta amatā Mārtiņam Kazākam atstāj labu mantojumu.

"No visiem aspektiem – gan no ārvalstu valūtu rezervju pārvaldīšanas, gan no naudas, kas tiek iemaksāta [valsts] budžetā (..). Manuprāt, Latvijas Bankai nekādi šķēršļi nākotnē nedraud, tāpēc, es domāju, ka Latvijas Banka un tās kolektīvs var būt lepns ar to, kas ir izdarīts, un Kazāka kungam nebūs nekādu grūtību šīs lietas nākotnē vadīt un turpināt iesākto."

Kazāks, kurš Rimšēviču Latvijas Bankas prezidenta amatā nomainīs 21. decembrī, intervijā LTV raidījumā "Rīta panorāma" pirmdien, 16. decembrī, par vienu no savam pirmajiem uzdevumiem minēja bankas reputācijas uzlabošanu. "Reputācija ir cietusi ne tikai Latvijas Bankai, bet arī valstij un Eiropas Centrālajai bankai. Tā ir ļoti svarīga lieta – lai Latvijas Banku uzklausītu vairāk, lai iesaistītu dažādos procesos vairāk. Mēs pie tā strādājam, un tā reputācija uzlabosies. Galu galā – mērķis ir labākā centrālā banka Ziemeļeiropā," teica Kazāks.

Rimšēvičs gan uzskata, ka runas par to, ka Latvijas Bankas reputācija ir ievainota, ir ļoti pārspīlētas. Ar Latvijas Bankas reputāciju, pēc Rimšēviča teiktā, viss esot kārtībā – pēc viņa pilnvaru termiņa beigām tā atjaunošoties vienas nakts laikā. 

"Latvijas Bankas kā juridiskas personas reputācija, es domāju, burtiski šausies debesīs pēc tam, kad es būšu izgājis no šīs mājas laukā un palikšu viens pats ar savu tiesvedību,"

sprieda Rimšēvičs, paužot pārliecību, ka reputācija esot sabojāta tikai viņam personīgi.

KONTEKSTS:

Rimšēviču prokuratūra apsūdz kukuļņemšanā no likvidējamās "Trasta komercbankas" akcionāriem 2010. un 2013. gadā. Pretī Rimšēvičs solījis palīdzību saskarsmē ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju. Saņemtā kukuļa apmērs – vispirms makšķerēšanas brauciens uz Kamčatku, vēlāk – vairākos maksājumos 250 000 eiro. Otrs apsūdzētais šajā lietā ir uzņēmējs Māris Martinsons, kurš figurē arī "Rīgas satiksmes" korupcijas lietā.

Prokuratūra šā gada maijā abiem papildināja apsūdzību ar pantu par naudas atmazgāšanu. Rimšēvičs par saņemto kukuli kādas firmas vārdā esot iegādājies nekustamo īpašumu, ko prokuratūra arestējusi. 

Jūrmalas tiesā tā saukto Rimšēviča krimināllietu sāka skatīt šā gada 4. novembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt