Panorāma

Matemātikā vājākais sniegums 10 gados

Panorāma

Cīnās pret koku nociršanu pie mājas gar šoseju

I. Rimšēviča krimināllietu nodod tiesai

Prokuratūra nodod tiesai «Rimšēviča lietu»

Prokurore Viorika Jirgena otrdien, 9. jūlijā, tiesai nodevusi tā saukto Rimšēviča krimināllietu, kurā par kukuļņemšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu jeb naudas atmazgāšanu apsūdzēts Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs. Otrs apsūdzētais ir uzņēmējs Māris Martinsons, kurš figurē arī "Rīgas satiksmes" korupcijas lietā.

Prokuratūras mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka Rimšēvičs krimināllietā apsūdzēts gan par kukuļa piedāvājuma un kukuļa – apmaksāta atpūtas brauciena – pieņemšanu, gan par kukuļa piedāvājuma un kukuļa – naudas – pieņemšanu. Tāpat viņš apsūdzēts par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu.

"Viņš ir pieņēmis apmaksātu atpūtas braucienu, kā arī naudu 250 000 eiro apmērā. [..] Prokurore nodod lietu tiesai tikai tad, kad viņai ir pārliecība, ka varēs pierādīt šo personu vainu tiesā.

Tā kā lieta ir nodota tiesai, šī pārliecība prokurorei ir," teica prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.

Uzņēmējs Martinsons krimināllietā apsūdzēts par kukuļa piedāvājuma atbalstīšanu, kā arī kukuļa pieņemšanas atbalstīšanu. Tāpat viņš apsūdzēts par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu.

Prokuratūra abiem apsūdzības ar pantu par naudas atmazgāšanu papildināja šā gada maija beigās. Rimšēvičs par saņemto kukuli kādas firmas vārdā esot iegādājies nekustamo īpašumu, ko prokuratūra arestējusi. Rimšēvičs līdz šim apsūdzības noliedzis.

"Es domāju, ka es esmu vairākkārtīgi teicis – es neko nelikumīgu neesmu darījis. [..]

Šādi pierādījumi netika iesniegti arī Eiropas Savienības tiesā, un Eiropas Savienības tiesa ir atcēlusi visus ierobežojumus, kas man traucētu pildīt Latvijas Bankas prezidenta pienākumus," teica Rimšēvičs.

Vēl iepriekšējā Saeima aicināja Rimšēviču no amata atkāpties, taču viņš to atteicās darīt. Rimšēviča pilnvaras Latvijas Bankas prezidenta amatā beigsies decembrī.

Martinsona aizstāvis Didzis Vilemsons paziņojumā medijiem uzņēmējam izvirzītās apsūdzības sauc par pilnīgi nepamatotām un absurdām.

Tiesai nodotajā krimināllietā uzsākts process pret juridisko personu par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu, kvalificējot šī uzņēmuma interesēs izdarītās darbības pēc Krimināllikuma 195. panta trešās daļas, norāda prokuratūrā.

Lieta nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

KONTEKSTS:

Latvijas Bankas prezidentu Rimšēviču prokuratūra apsūdz kukuļņemšanā no likvidējamās "Trasta komercbankas" akcionāriem 2010. un 2013. gadā. Pretī Rimšēvičs solījis palīdzību saskarsmē ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju. Saņemtā kukuļa apmērs – vispirms makšķerēšanas brauciens uz Kamčatku, vēlāk – vairākos maksājumos 250 000 eiro.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja uzsāktā lieta prokuratūrā atrodas vairāk nekā gadu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti