Panorāma

Ar ekskavatoru pret kontrabandu

Panorāma

Demisionē Krievijas valdība

Tīrīšana «Rīgas satiksmes» valdē

«Rīgas satiksmes» padomi vadīs Ainārs Ozols; no valdes atceļ Jakrinu

Par "Rīgas satiksmes" (RS) padomes priekšsēdētaju ievēlēts Ainārs Ozols, LTV pavēstīja padomes loceklis Normunds Narvaišs.

"Rīgas satiksme" paziņojumā presei informē, ka uzņēmuma padome - Ainārs Ozols, Andrejs Pančenko, Ernests Saulītis, Juris Švanders un Normunds Narvaišs  sanāca uz padomes sēdi, kuras laikā par padomes priekšsēdētāju tika ievēlēts Ozols.

Pirmdien, 13. janvārī,  “Rīgas satiksmes” kapitāldaļu turētājs – galvaspilsētas domes izpilddirektors Juris Radzevičs ("Gods kalpot Rīgai") – atsauca no uzņēmuma padomes priekšsēdētāju Rolandu Klinci, bet padomes locekļu amatā tika atjaunots Ainārs Ozols un Andrejs Pančenko.

Jaunais "Rīgas satiksmes" kapitāldaļu turētājs, Rīgas pilsētas izpilddirektors Radzevičs jau otro pirmdienu pēc kārtas izsaucis uz tikšanos uzņēmuma padomi un valdi. Pagājušajā reizē Radzevičs pagaidu statusā atjaunoja padomē Rīgas vicemēra Druvja Kleina atlaisto Normundu Narvaišu, savukārt viņa vietā iecelto Natāliju Močkeviču no amata atsauca.

Lēmumu par Klinča atstādināšanu Radzevičs skaidroja ar necaurspīdīgo konkursu uz “Rīgas satiksmes” valdi, kurā nonāca arī konkursa pirmajā kārtā izslēgtie Emīls Jakrins un Elīna Epalte-Drulle. “Izvērtējot valdes nominēšanas procesu, tika nolemts, ka šis process nebija caurspīdīgs, nebija tāds, kas balstīts uz labas pārvaldības principiem, tas nevieš sabiedrības uzticību. Ņemot vērā, ka atbildīgs par nominēšanas komisijas darbu ir padomes priekšsēdētājs, tad padomes priekšsēdētājs ir atsaukts no amata,” skaidroja Radzevičs.

Pēc izmaiņām padomē otrdien, 14. janvārī, Elīna Epalte-Drulle iesniedza atlūgumu, ko padome arī pieņēma.

Tāpat, lai mazinātu “Rīgas satiksmes” reputācijas riskus, uzņēmuma padome no valdes locekļa amata atsauca Emīlu Jakrinu.

Tādejādi šobrīd “Rīgas satiksmes” valde darbosies trīs cilvēku sastāvā – Džineta Innusa, Jānis Golubevs un Inga Krūkle.

Ozols LTV skaidroja, ka Jakrins atstādināts reputācijas risku un iecelšanas kārtības dēļ. Savukārt, ja Epalte-Drulle nebūtu iesniegusi atlūgumu, būtu noticis tas pats.

“Mēs redzam, ka “Rīgas satiksmei” kā uzņēmumam ir ļoti svarīgi, lai būtu valdes locekļi ar pilnīgi nevainojamu reputāciju, mēs uzskatījām un joprojām uzskatām, ka Jakrina kungam tādas nav, un otrs arguments arī par procesu, kādā Jakrina kungs tika iecelts valdē,” skaidroja Ozols.  

Ozols gan neatklāja, vai padomes lēmums bija vienbalsīgs.

Viņš norādīja, ka uz vakantajiem valdes locekļa amatiem būs izsludināts konkurss un padome izvērtēs, vai līdz tam ir nepieciešams iecelt pagaidu valdes locekļus.

Komentējot šo padomes lēmumu, Jakrins uzņēmuma padomi nosauca par diletantiskiem klauniem. “Ņemot vērā, ka šādus lēmumus pieņem aizmuguriski, citādāk kā par diletantiskiem klauniem šos zēnus nosaukt es nevaru,” Latvijas Televīzijai sacīja Jakrins.

“Pieņemot lēmumu, vīrieši viens otram parasti acīs skatās, bet šiem puišiem nepietika drosmes to izdarīt,” sacīja Jakrins. Viņš norādīja, ka lēmums pieņemts viņa slimības laikā, un viņš par to  uzzināja no “Twitter”.

Viņš lēmumu uzskata par nepamatotu, un, viņaprāt, tas tikai liecina par “Gods kalpot Rīgai”  pirmsnāves agoniju.

Viņš arī noliedza, ka viņam būtu kāda politiskā aizmugure šajā konkursā. Jakrins apgalvoja, ka viņš jau vairākus gadus ir apolitisks profesionālis satiksmes nozarē, “nevienā skandālā neesmu piedalījies”, tāpēc viņam šie lēmumi nav saprotami.

Jakrins arī stāstīja, ka par Kleina lēmumu atlaist padomi, pēc kā viņu atjaunoja konkursā, esot uzzinājis tikai no medijiem, un nekādu reputācijas problēmu viņam neesot.

Savukārt Epalte-Drulle vēl pirmdien uz jautājumu par tālāko nākotni valdē teica, ka tas esot padomes ziņā.

KONTEKSTS:

Līdz ar nonākšanu amatā Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Druvis Kleins, kurš pārstāv Rīgas domes deputātu bloku "Rīgai!", daļēji nomainīja "Rīgas satiksmes" padomi, no tās atstādinot padomes priekšsēdētāju Normundu Narvaišu, padomes locekļus Aināru Ozolu un Andreju Pančenko. Narvaišs, kurš amatā bija strādājis no jūlija, savu atlaišanu saistīja ar valdes atlases konkursu.

Kleins padomes priekšsēdētāja amatā iecēla finanšu jomas speciālistu Rolandu Klinci.

Savukārt "Rīgas satiksmes" valdei konkursa gaitā tika izraudzīti: līdzšinējā Satiksmes ministrijas valsts sekretāra pienākumu izpildītāja Džineta Innusa, līdzšinējais Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) valdes loceklis Jānis Golubevs, bijusī "Olainfarm" valdes locekle un "SEB bankas" darbiniece Inga Krūkle, kā arī divi "Rīgas satiksmes" pagaidu valdes locekļi Emīls Jakrins un Elīna Epalte-Drulle.

Jakrins un Epalte-Drulle no konkursa tā gaitā tika izslēgti reputācijas risku dēļ. Vēlāk kļuva zināms, ka norma par reputācijas prasībām no konkursa izslēgta. Jakrins darbojās arī Leona Bemhena vadītajā valdē, kas atkāpās pēc "Rīgas satiksmes" korupcijas skandāla, un, kā ziņojis LTV raidījums "De facto", korupcijas apkarotāji viesojušies arī pie Epaltes-Drulles. 

"Rīgas satiksme" bez pastāvīgās valdes palika 2018. gada izskaņā, pēc tam kad Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sāka kriminālprocesu saistībā ar trim "Rīgas satiksmes" veiktajiem iepirkumiem. Toreizējā valde atkāpās no amatiem un "Rīgas satiksmei" iecēla pagaidu valdi, kuras sastāvs laika gaitā mainījās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt