Par Kleinu balsoja 32 Rīgas domes deputāti, bet pret bija 17 deputāti.
Iecelt Kleinu vicemēra amatā ļāva piektdien, 29. novembrī, panāktā partijas "Saskaņa", "Gods kalpot Rīgai" un bloka "Rīgai!" vienošanās par koalīcijas izveidi Rīgas domē. Pēdējā brīža tirgošanās par vicemēru, komiteju vadītāju un brīvostas valdes amatiem Rātsnamā gan bija radījusi nepieredzētu spriedzi.
Kleins kā vicemērs būs kapitāldaļu turētājs pašvaldības uzņēmumos "Rīgas satiksme" un AS "Rīgas siltums". No janvāra par šo kapitāldaļu turētāju gan kļūs domes izpilddirektors.
Pirms balojuma Kleins stāstīja, ka blokam “Rīgai!” bija divas iespējas: sēdēt malā un klausīties jautājumus no “īstas opozīcijas” vai pašiem “piedalīties šajā procesā”. Bloks nolēmis piekrist strādāt mēra Oļega Burova ("Gods kalpot Rīgai") vadībā līdz sasaukuma beigām.
Iztaujāšanā pirms balsojuma Kleinam vaicāts, vai viņš plāno atlaist “Rīgas satiksmes” padomi. “Es šobrīd neko neplānoju attiecībā uz “Rīgas satiksmi”, jo uzskatu, ka pārāk maz zinu, lai pieņemtu lēmumu,” atbildēja deputāts. Attiecībā uz “Rīgas satiksmei” viņš arī sacīja, ka rīdziniekus vajadzētu pārvadāt bez maksas pilsētas sabiedriskajā transportā. Viņš gan neaplēsa, cik lielai tādā gadījumā būtu jābūt dotācijai.
Par “Rīgas siltumu” Kleins pauda, ka, viņaprāt, uzņēmuma valde strādā profesionāli. Viņaprāt, būtu nozīmīgi samazināt apkures tarifu Rīgā.
Domes opozīcijas deputāts Vilnis Ķirsis (“Vienotība”) pauda, ka, bloks “Rīgai!” stutējot domes koalīciju, atdodot vēlētāju labticīgās balsis tiem, par kuriem viņu vēlētāji nebūtu balsojuši. Arī deputāts Ģirts Lapiņš (Nacionālā apvienība) taujāja, vai Kleins nejūtas kā nodevējs, pievienojoties domes koalīcijai. Taču Kleins to noraidīja, sakot, ka viņam ir “tiesības izvēlēties, kādā veidā es realizēju savus politiskos mērķus”.
Pēc pārmetumiem saistībā ar to, ka viņš tika ievēlēts no Jaunās konservatīvās partijas, bet ir nošķēlies no tās, Kleins pauda: “Es neiestājos sektā. Es iestājos politiskajā partijā, kur man drīkst būt savs viedoklis.”
Rīgas vicemēra amatam tika piedāvāts arī Sandrim Bergmanim (“Saskaņa”), taču viņš no tā atteicās.
KONTEKSTS:
Sarežģījumi Rīgas domes vadībā sākās pēc tam, kad maijā mēra amatu atstāja Nils Ušakovs ("Saskaņa"). Augustā "Gods kalpot Rīgai" pārstāvim Oļegam Burovam izdevās kļūt par Rīgas mēru.
Savukārt oktobrī iezīmējās nesaskaņas domes koalīcijā, un novembrī "Saskaņa" prasīja atsaukt no amatiem Neatkarīgo deputātu frakcijas pārstāvjus, proti, no "Saskaņas" izslēgtos domes deputātus. "Gods kalpot Rīgai" pārtrauca sadarbību ar neatkarīgajiem deputātiem Rīgas domē, un dažas dienas vēlāk no vicemēra amata tika atbrīvots Vadims Baraņņiks.
Tādējādi domes koalīcija palika mazākumā ar 28 no 60 balsīm.
Tikmēr VARAM paziņoja, ka apsvērs Rīgas domes atlaišanu, ja tā nesakārtos atkritumu savākšanu. Burovs solīja situāciju atrisināt.