Panorāma

Polijā norisinās ANO klimata samits

Panorāma

Saeima nemainīs diasporas definīciju

Atkāpjas uzņēmuma "Rīgas satiksme" valde

Atkāpusies «Rīgas satiksmes» valde

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Visi pieci pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" valdes locekļi Rīgas mēram Nilam Ušakovam ("Saskaņa") iesnieguši atlūgumus, paziņoja Ušakovs. Viņš atlūgumus ir pieņēmis.

Līdz šim "Rīgas satiksmes" valdē strādāja šonedēļ no priekšsēdētāja amata atstādinātais Leons Bemhens, Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins, Jūrmalas domes deputāte Larisa Loskutova ("Saskaņa"), Baldones novada domes deputāts Andrejs Požarnovs ("Gods kalpot mūsu Latvijai"), kā arī partijas "Gods kalpot Rīgai" biedre Inese Švekle.

"Ētiski morālu apsvērumu dēļ, sekojot līdzi plašsaziņas līdzekļu informācijai, valde pieņēma solidāru lēmumu atstāt savus amatus.

Novēlu jaunajai valdei veiksmīgu darbošanos. Diemžēl citu komentāru man nebūs," teica Švekle.

Ušakovs paziņojumā gan pauda, ka viņam nav ko pārmest nu jau bijušajiem valdes locekļiem: "Visi strādāja pēc labākās sirdsapziņas." Šādu soli viņi esot spēruši, lai saglabātu uzņēmuma reputāciju. "Esmu visiem valdes locekļiem, un jo īpaši Leonam Bemhenam pateicīgs par šo lēmumu un pieņēmu visu atlūgumus. Vienlaikus es ceru, ka izmeklēšanas darbības apliecinās, ka valdes locekļi nav līdzdalīgi noziegumos, kādi, iespējams, ir notikuši uzņēmumā," norādīja domes priekšsēdētājs.

Nekādas kompensācijas aizejošie valdes locekļi nesaņemšot.

Patlaban iecelti trīs pagaidu valdes locekļi: Anrijs Matīss ("Saskaņa") un divi pašreizējie uzņēmuma darbinieki – Edmunds Zivtiņš un Jānis Geduševs. Vecās valdes locekļi darbu atstāj no piektdienas, 14.decembra, kad darbu uzsāk jaunie pagaidu valdes locekļi.

Pirmais uzdevums pagaidu valdes vadītājam būs apturēt visu pašreizējo sabiedriskā transporta iepirkumu norisi.

Visos gadījumos, kad piegādes vēl nav pabeigtas un kur to ļauj likumu normas, lauzt līgumus un izsludināt atlikušo transporta vienību iepirkumus no nulles.

"Pagaidu valdei vispirms ir jātiek skaidrībā ar pēdējās nedēļas notikumiem. Jāsaprot, kādi pārkāpumi un nelikumības notikušas. Otrkārt, jānoskaidro, vai citos iepirkumos nav līdzīgi riski. Maksimāli jānovērš īstermiņa riski uzņēmuma darbībai un dažāda veida iespējamās nelikumības. Nākamais solis – skatīties, ko uzlabot uzņēmuma darbībā un kā to attīstīt. Neskatoties uz visām negācijām, uzņēmums ļoti nozīmīgs – ne tikai Rīgas, bet visas Latvijas mērogā," teica Matīss.

Janvārī tiks sludināts konkurss uz visām valdes locekļu vietām.

KONTEKSTS:

KNAB novembrī sācis kriminālprocesu saistībā ar pašvaldības uzņēmuma “Rīga satiksme” iepirkumiem un  11. decembrī veicis vairāk nekā 30 kratīšanas, kā arī aizturētas sešas personas Latvijā un un vēl divas Polijā. KNAB darbinieki 11. decembrī veica kratīšanu arī Rīgas pašvaldības uzņēmumā "Rīgas satiksme", kā arī Rīgas domē.

Pieci no sešiem aizturētajiem šajā lietā ir apcietināti, viņu vidū arī "Škoda Transportation" komercdirektors Vladislavs Kozaks, uzņēmējs Māris Martinsons un „Rīgas satiksmes” amatpersona Igors Volkinšteins.

KNAB izmeklēšana saistīta ar Polijas un Čehijas uzņēmumu vienošanos ar Rīgas domes un pašvaldības transporta uzņēmuma pārstāvjiem par kukuļu nodošanu un personu piesaistīšanu naudas atmazgāšanai. Lietā figurē trīs iepirkumi un noslēgtie līgumi - par tramvaju, trolejbusu un autobusu piegādi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti