Rīgas dome lūgs nodrošināt Covid-19 testus ārpus rindas skolotājiem, policistiem un sociālajiem darbiniekiem

Rīgas dome lūdz nodrošināt Covid-19 testus galvaspilsētas skolotājiem, sociālajiem darbiniekiem un policistiem ārpus rindas kārtības, par to žurnālistiem trešdien pavēstīja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (''Attīstībai/Par!''-''Progresīvie'').

Viņš tikās ar premjerministru Krišjāni Kariņu ("Jaunā Vienotība"), lūdzot nodrošināt testus darbiniekiem, kuri pakļauti Covid-19 riskam. Ticis runāts par testiem, kurus var veikt pats, lai darbinieks saprastu, vai var turpināt darbu. Premjers esot devis uzdevumu, un atbildīgās iestādes to izvērtē.

Staķis apspriedis arī to, ka kopīgi tiek iepirktas maskas, ko dot policistiem, skolotājiem un sociālajiem darbiniekiem. Viņš uzsvēra, ka galvaspilsētas prioritāte ir paturēt skolas atvērtas.

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis par skolāmMāra Rozenberga

Rīgas mērs uzsvēra arī vecāku atbildību, lai saglabātu mācības klātienē. "Es jūs ļoti lūdzu, nodrošiniet saviem bērniem sejas maskas. Mēs no savas puses un arī skolas būs gatavas palīdzēt. Bet šeit lielākā atbildība, protams, ir vecākiem. Mēs lūdzam bērniem neļaut piedalīties amatiermākslas un interešu izglītības pulciņos, nepieļaut dalību grupu sporta nodarbībās iekštelpās un rūpīgi izvērtēt jebkādas bērnu ārpusskolas aktivitātes, vienkārši pielietojot veselo saprātu. Mēs saprotam, ka daudzas mūsu atvases, kas ar to nodarbojas jau gandrīz profesionāli, nebūs priecīgas par šo lēmumu. Taču šīs dažas nedēļas ir izturamas un, iespējams, kritiski svarīgas, lai mēs varētu pārraut šo saslimšanas ķēdi. Interešu izglītība, pulciņi, grupu sports iekštelpās ir liels risks.

Inficēšanās gadījumā bērni atradīsies mājās, karantīnā, vecāki nevarēs apmeklēt darbu. Tas ir mūsu rokās, tāpēc, lūdzu, būsim atbildīgi,"

Covid-19 ierobežojumiem veltītā preses konferencē sacīja Staķis.

Rīgā pašlaik ir teju 600 apstiprinātu aktīvo slimības gadījumu, kas skāruši 26 skolas un bērnudārzus.

Preses konferencē par stāvokli galvaspilsētā ar Covid-19 Staķis stāstīja, ka skolēnu brīvlaikā un arī nedēļu pēc tam, kad būs attālinātās mācības, pašvaldības policija pastiprināti uzraudzīs jauniešu pulcēšanos. Stingrāk tiks uzraudzītas arī zupas virtuves un publiskās vietas, lai novērstu drūzmēšanos.

Rīgas dome arī apzinājusi viesnīcas un hosteļus, kas gatavi uzņemt cilvēkus, kuriem nepieciešama vieta pašizolācijai. Tādu kopumā ir astoņi, un to saraksts atrodams domes mājaslapā. Vēl arī atsākta sadarbība ar "Sarkanā krusta" un Samariešu apvienības brīvprātīgajiem. Viņi palīdzēs sagādāt zāles un pārtiku tiem iedzīvotājiem, kuri nevar atstāt mājas. Vēl arī Rīgas domes Sociālais dienests krīzes situācijā nonākušajiem, izvērtējot ienākumus un pārējos būtiskos noteikumus, piešķirs pabalstu, kas ir 430 eiro vērtībā pamatvajadzību nosegšanai vienai personai, ģimenei šī summa būs dubultā.

No skolēnu nometnēm varēs notikt tās, kurās būs ne vairāk par 30 bērniem, bet brīvlaikā bērniem būs pieejami ārtelpu sporta laukumi un brīvā laika centri. Pašvaldības institūcijas strādās daļēji attālināti un ieviesušas arī elastīgu darba laiku, lai rīta un vakara stundās visiem reizē nebūtu jāizmanto sabiedriskais transports. Staķis aicināja rīdziniekus vienmēr nēsāt līdzi masku un uztvert to kā "ieejas biļeti" jebkurā publiskā pasākumā, lai pasargātu sevi un apkārtējos. 

Rīgas mērs norādīja, ka tikšanās ar premjerministru bijis kā "restarts" galvaspilsētas domes sadarbībai ar valdību. Rīgai esot liela apņemšanās izmantot iespējas, ko dod šis laikmets. Tas saistīts ar investīciju piesaisti.

Arī Kariņš mediju pārstāvjiem sacīja, ka ir pilns gatavības strādāt kopā ar galvaspilsētas vadību un meklēt, kā var sadarboties.

Ar jautājumiem par Covid-19 ierobežojumiem un nepieciešamo palīdzību rīdzinieki var vērsties Rīgas domes Apmeklētāju centrā, zvanot pa tālruni 80000800

KONTEKSTS:

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. 

Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga, un 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedzis 25 gadījumus. Pieaug arī rindas uz Covid-19 testiem, un cilvēki bez simptomiem jau ir aicināti uz pārbaudi nepieteikties. Pilotprojektā tiek testēti siekalu testi, kuri ir vieglāk veicami. Atšķirībā no analīzēm, kurās materiālu paņem no deguna un mutes dobuma, siekalu paraugu analizēšanu kā testēšanas metodi var izmanto, lai atrastu saslimušos bez simptomiem pūlī. Tests tiek veikts arī bērniem.

Reaģējot uz slimības izplatību, valdība nolēma, ka sejas aizsargmaskas sabiedriskajā transportā no 7. oktobra ir obligātas. 13. oktobrī valdība lēma, ka maskas jāvalkā arī sabiedriskās vietās, kur uzturas vairāk nekā 15 minūtes. Pašlaik Latvijā publiskos pasākumos iekštelpās var pulcēties līdz 500 cilvēkiem, brīvā dabā – līdz 1000. Privātos pasākumos iekšā var pulcēties 30, bet ārā - 300.

Made with Flourish

 

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti