Prokuratūra lūdz tiesai pārskatīt liegumu slēgt līgumus ar citiem būvniekiem par JRT projektu

Ģenerālprokuratūra iesniegusi protestu par tiesas uzlikto liegumu slēgt līgumus ar citiem būvniekiem par Jaunā Rīgas teātra (JRT) pārbūvi, saskatot lēmumā būtiskus tiesību normu pārkāpumus, apstiprināja prokuratūrā.

Valsts AS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) paziņojumā medijiem informēja, ka tika saņemta Ģenerālprokuratūras vēstule, kurā konstatēts, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesnesis, pieņemot lēmumu par prasības nodrošināšanu PS “RERE Būve 1” prasībā pret VNĪ, ir pieļāvis būtisku materiālo un procesuālo tiesību normu pārkāpumus. Ģenerālprokuratūra iesniegusi protestu Augstākās tiesas Senāta Civillietu departamentam,

lūdzot minēto lēmumu atcelt un nodot lietu jaunai izskatīšanai tās pašas tiesas citam sastāvam.

Arī VNĪ uzskata, ka pieņemtais tiesas lēmums ir procesuāls un balstīts uz “RERE Būve 1” vienpusēji tiesai sniegtu informāciju. “"RERE būve1" Vidzemes priekšpilsētas tiesai iesniedza materiālu 13 sējumu apjomā,  tādējādi radot iespaidu par prasības pamatotību. Tik īsā laikā – no materiālu saņemšanas brīža izskatot tos vienas dienas laikā – nebija iespējams izvērtēt iesniegto materiālu apjomu pēc būtības. “RERE Būve1” prasība neatbilst Civillikumam - civiltiesiska strīda gadījumā būvnieks var prasīt savu peļņas daļu, bet nevis ņemt ķīlā teātri,” paziņojumā medijiem norāda VNĪ Juridiskās pārvaldes direktors Ojārs Valkers.

Ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā bija vērsies VNĪ. “Šāds VNĪ lēmums ir pamatots ar to, ka nevēlamies pieļaut līdzīgus gadījumus nākotnē, kad būvnieku strīdos ķīlā tiek ņemtas sabiedrības intereses,” skaidroja Valkers.

KONTEKSTS:

Aptuveni 20 miljonu eiro vērto līgumu par JRT atjaunošanu VNĪ ar "ReRe būve 1" noslēdza pirms gada. Darbi objektā ir apturēti kopš novembra beigām, kad būvnieki pamanīja bojājumus blakus ēkās.

Jūlija beigās VNĪ paziņoja, ka lauzīs līgumu ar JRT būvnieku un meklēs jaunu būvnieku, kā arī prasa piedzīt līgumsodu gandrīz 210 000 eiro. Uzņēmuma darbā konstatēti pārkāpumi kvalitatīvā būvniecībā un termiņu neievērošana. Savukārt būvniecības uzņēmums norādīja, ka tiekot vainots par kļūdām tehniskajā projektā, ko izstrādājis "Zaigas Gailes birojs un partneri", savus pārkāpumus noliedz un līgumsodu labprātīgi nemaksās.

VNĪ pēc līguma laušanas ar būvniekiem plānoja 13. augustā pārņemt JRT būvlaukumu, bet būvnieki uzskata - kamēr notiek tiesa par līgumu, nav pamata atstāt būvlaukumu. Tiesa apmierināja būvnieku blakus prasību - kamēr iztiesā strīdu par līgumu, aizliegt VNĪ slēgt jaunu līgumu ar citiem būvniekiem JRT projektā.

Plānotais JRT rekonstrukcijas budžets ir 31 miljons eiro, no tā būvniecībai atvēlēts 21 miljons eiro, bet pārējos izdevumus veido būvuzraudzība, tehnoloģijas un aprīkojums, kā arī ārvalstu ekspertu darbs.

"ReRe būve 1" piedāvā valstij noslēgt mierizlīgumu attiecībā uz JRT rekonstrukcijas projektu, solot segt daļu no papildu izdevumiem. Taču VNĪ secināja, ka "ReRe būve 1" iesniegtais piedāvājums ir nepilnīgs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti