Policija uzsākusi 9 administratīvā pārkāpuma procesus par Covid-19 ierobežojumu pārkāpumiem

Valsts policija 14. novembrī vienlaicīgi visā Latvijā veica preventīvas pārbaudes, apsekojot tirdzniecības centrus, lielveikalus un ēdināšanas iestādes, ar mērķi pārbaudīt, vai tiek ievēroti ārkārtējās situācijas noteiktie ierobežojumi un aizliegumi, kā arī drošības pasākumi. Lielākajā daļā gadījumu, konstatējot iespējamus pārkāpumus, policisti komersantiem ir devuši preventīvas norādes vai mutiski brīdinājuši, tomēr divos gadījumos ir uzsāktas resoriskās pārbaudes, bet vēl deviņos gadījumos – administratīvā pārkāpuma procesi.

Policija uzsākusi 9 administratīvā pārkāpuma procesus par Covid-19 ierobežojumu pārkāpumiem
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Policija kopumā pārbaudīja gandrīz 1000 dažādu tirdzniecības vietu un ēdināšanas iestāžu visā Latvijā. Policijas pārstāvji norāda, ka lielākoties noteiktie ierobežojumi un drošības prasības tika godprātīgi ievērotas. Arī policijas mērķis, veicot šādas pārbaudes, nebija sodīt, bet gan preventīvi skaidrot un veicināt izpratni par ārkārtējo situāciju, kā arī panākt, lai iedzīvotāji izturas atbildīgi un ievēro noteiktos ierobežojumus, tādējādi palīdzot mazināt Covid-19 izplatību. 

Lai gan vairums tirgotāju ir bijuši atbildīgi, ievērojot noteiktās prasības, policija konstatējusi arī pārkāpumus, kad tirdzniecības centros ir darbojušies vairāki veikali, kuriem šobrīd ārkārtējās situācijas laikā darbība brīvdienās ir aizliegta.

Lielākajā daļā gadījumu, konstatējot iespējamus pārkāpumus, policisti komersantiem ir devuši preventīvas norādes vai mutiski brīdinājuši. Tomēr divos gadījumos ir uzsāktas resoriskās pārbaudes, bet vēl deviņos gadījumos – administratīvā pārkāpuma procesi.

Pārbaužu laikā policisti konstatējuši arī vairākus gadījumus, kad nedz pārdevēji, nedz apmeklētāji nav lietojuši mutes un deguna aizsegus. Veicot pārrunas, šie pārkāpumi ir uzreiz novērsti.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība pastiprināja drošības pasākumus, taču saslimstība ar Covid-19 turpināja pieaugt.

Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā valdība piektdien, 6. novembrī, ārkārtas sēdē nolēma atkārtoti valstī izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 9. novembra līdz 6. decembrim un kuras laikā būs jauni stingrāki ierobežojumi

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt