Sadaļas Sadaļas

Rīta Panorāma

Zoom intervija ar LTV režisori Zitu Kaminsku un LR 3 «Klasika» programmu vadītāju Orestu Silabriedi

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieku Normundu Krapsi

Policija arī šajās Lieldienu brīvdienās strādās pastiprinātā režīmā

Valsts policija Lieldienu brīvdienās krietni vairāk mobilizēs savus spēkus, lai pārbaudītu, kā tiek ievēroti Covid-19 ierobežojumi, kā arī satiksmi uz autoceļiem. To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Viņš sacīja, ka policija līdzīgi rīkojās jau iepriekšējās Lieldienās, kad bija spēkā tobrīd noteiktie ierobežojušie pasākumi, līdz ar to apstākļi nav jauni. Pašlaik biežākie pārkāpumi Covid-19 ierobežojošo pasākumu uzraudzībā saistīti ar privātu pulcēšanos viesu mājās, publiskās ārtelpās, automašīnās.

Maksimālais iespējamais sods par Covid-19 ierobežojošo pasākumu pārkāpšanu ir 2000 eiro, taču šādu piemēroto soda mēru nav daudz. Katra situācija tiek vērtēta individuāli, klāstīja Krapsis.

"Sabiedrība respektē ierobežojumus," sacīja likumsargs, norādot arī, ka saskaņā ar viņa novērojumiem mazinās pārkāpēju agresivitāte pret policistiem.

Ņemot vērā, ka priekšā ir četras brīvdienas, būs lielāka satiksmes intensitāte uz autoceļiem. Cilvēki dosies uz dažādām dabas takām un citām atpūtas vietām, teica Krapsis, norādot, ka policija nākamajās četrās brīvdienās satiksmi uz autoceļiem uzraudzīs pastiprināti. "Kontroles būs, kā jau raksturīgi šādām brīvdienām," piebilda policijas pārstāvis.

Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Laila Medina  Lauris Zvejnieks

Valsts policijai ir jāuzrauga arī dievkalpojumu norise un valstī noteikto Covid-19 ierobežojošo pasākumu kontrole, intervijā Latvijas Radio sacīja Tieslietu ministrijas (TM) valsts sekretāra vietniece Laila Medina.  

 

"Ar Valsts policiju ir pārrunāts, gan, kā, no vienas puses, respektēt šo dievkalpojuma norisi netraucējot, lai arī draudzes locekļi varētu dievkalpojumu izbaudīt, gan arī, kā rīkoties, ja ir acīmredzami pārkāpumi.

Mēs zinām, ka ir atsevišķi gadījumi, kur policija ir ierosinājusi administratīvās atbildības lietas, lai izskatītu šos gadījumus. Ja arī personas patiešām būs pārkāpušas [noteikumus], lai tās tiktu sodītas," klāstīja TM pārstāve.

Viņa atgādināja, ka klātienes dievkalpojumi ārkārtējās situācijas var notikt, bet ir noteikts dievnamu darba laiks, kas ir no plkst. 6 līdz 20. Tāpat noteikts, ka ārkārtējās situācijas laikā baznīcas noslodze var būt 20% apmērā no ierastā piepildījuma un katram apmeklētājam jānodrošina 10 kvadrātmetru liela platība.

"Tā kā kopumā baznīcas durvis ir atvērtas, bet mēs vienlaikus aicinām katru rūpīgi izvērtēt, vai patiešām ir jādodas uz baznīcu klātienē. Pa šo laiku ļoti daudzas draudzes jau ir izveidojušas dažādos veidos dievkalpojumu pārraidīšanu (..). Tas ir tas, uz ko aicina Tieslietu ministrija – dievkalpojumus klausīties attālināti," piebilda Medina.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība novembrī atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, bet, tā kā saslimstība ar Covid-19 nemazinās, ārkārtējā situācija ir pagarināta līdz 6. aprīlim, ieskaitot arī Lieldienu brīvdienas.

Saskaņā ar valdības atbalstīto luksofora principu par ierobežojumu mīkstināšanu varētu spriest, ja saslimstības rādītāji samazinātos līdz vidēji 200 gadījumiem uz 100 000 cilvēku 14 dienu laikā.

 
 
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt