Plāno kompensācijas par komplikācijām pēc Covid-19 potes; kārtība jānosaka MK

Ministru kabinetam būs jānosaka kompensācijas piešķiršanas un izmaksas kārtība gadījumam, ja Covid-19 vakcīnu izraisīto blakusparādību dēļ cilvēka veselībai vai dzīvībai nodarīts smags vai vidēji smags kaitējums. To paredz ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā.

Deputāti izskatīja vairākus priekšlikumus attiecībā uz gadījumiem, kad vajadzētu piešķirt kompensācijas par Covid-19 vakcīnas izraisītām komplikācijām. 

Sākotnēji valdības virzītā likuma redakcija paredzēja, ka kompensācija pienāktos tikai par smaga dzīvības vai veselības kaitējuma iestāšanos. Tomēr pēc opozīcijas deputātes Jūlijas Stepaņenko priekšlikuma likumā noteikts, ka kompensācija pienākas arī tiem cilvēkiem, kuriem pēc Covid-19 vakcinācijas nodarīts vidēji smags kaitējums veselībai vai dzīvībai.

Likuma grozījumi paredz, ka Ministru kabinets nosaka kompensācijas piešķiršanas un izmaksas kārtību Covid-19 vakcinācijas smaga vai vidēji smaga kaitējuma gadījumā, kā arī kārtību, kādā atlīdzina ar ārstniecību saistītos izdevumus, ja tā bijusi nepieciešama, lai novērstu vai mazinātu nodarītā smagā vai vidēji smagā kaitējuma sekas. 

Tāpat ceturtdien Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā pieņemti grozījumi paredz – darba devēji būs tiesīgi uzteikt darbu tiem darbiniekiem, kam noteikto darba pienākumu pildīšanai nav sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt