Pirmdien Rīgas lidostā «Covid-19» analīzes veikuši vismaz 65 cilvēki

Pirmdien, 16. martā,  līdz četriem pēcpusdienā lidostā Rīga "Covid-19" analīzes veikuši 65 cilvēki. Tās veic tikai atlidojušiem pasažieriem ar slimības simptomiem. Kopā pirmdien lidostā ielido aptuveni 5000 cilvēku. Ik pēc 15 minūtēm skaļruņos atgādina par iespēju veikt analīzes. Rezultātus cilvēki saņems pusotras dienas laikā. Vairākas aviokompānijas vēl cer uz satiksmes ministra atļauju nosēsties pēc pusnakts.  

 ĪSUMĀ:

  • 16. martā Rīgā ielido 100 reisi, kuros kopumā atved aptuveni 5000 pasažieru.
  • Lidostā var nodot analīzes uz “Covid-19”, ja ir simptomi.
  • 16.martā līdz 16.00 lidostā “Covid-19  analīzes veikuši 65 cilvēki.
  • Rezultātus atlidojušie saņems pusotras diennakts laikā.
  • Visi atlidojušie pie mediķiem var saņemt konsultāciju, izmērīt temperatūru.
  • Strikti noteikts, ka jāievēro 14 dienu pašizolācija.
  • Vairākas aviokompānijas cer uz SM atļauju nosēsties pēc pusnakts.
  • Visas ziņas par izsniegtajām atļaujām - ministrijas mājaslapā.  

Pirmdien Rīgas lidostā ielido 100 reisi, kuros kopumā varētu būt aptuveni 5000 pasažieru gan no Eiropas Savienības, gan trešajām valstīm. Lidostas mājaslapā redzams, ka vairāki reisi joprojām ieplānoti arī pēc pusnakts.  

Pirmdien Rīgas lidostā «Covid-19» analīzes veikuši vismaz 65 cilvēki
00:00 / 02:16
Lejuplādēt

“Lidojumu saraksts tiek atjaunots atbilstoši aviokompāniju sniegtajai informācijai. Un ir vairākas aviokompānijas, kuras vēl nav informējušas oficiāli par reisu atcelšanu. Tomēr mēs aicinām pasažierus kontaktēties ar savu aviokompāniju, lai uzzinātu visprecīzāko informāciju,” aicināja lidostas pārstāve Laura Karnīte.

Vairākas aviokompānijas pieprasījušas Satiksmes ministram atļauju ielidot pēc pusnakts. Šobrīd ministrijā izvērtē vairākus pieteikumus – gan tādus, kas izlido pirms pusnakts, gan tādus, kas varētu atvest latviešus no tālākām zemēm, pastāstīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

“Visa informācija par atļaujām, kas ir jau izsniegtas, būs pieejama Satiksmes ministrijas mājaslapā. Un tie, kam interesē, var pārliecināties, vai aviokompānijas stāsta patiesību, runājot par nākotnes reisiem, vai tomēr ne,” norādīja Linkaits.

Pie abām atlidošanas izejām aktīvi strādā mediķu punkti. Tajos var veikt slimības “Covid-19” analīzes. Līdz četriem pēcpusdienā analīzes veiktas 65 cilvēkiem.

Rezultātus atlidojušie saņems pusotras diennakts laikā. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule stāstīja, ka analīžu paņemšana lidostā ir daudz ilgāks process nekā laboratorijā vai ar brigādi.

“Vairāk gan ir tāda tiešā komunikācija, aprunāšanās par to, kā var rīkoties. Sākumā cilvēki sastājas rindā, jo domā, ka visiem pēc kārtas ņems analīzes. Bet tad, kad viņi saņem konsultāciju un mediķi viņus apskata, tad paņem tikai tiem, kam ir simptomi,” skaidroja Cipule.

Visi atlidojušie pasažieri pie mediķiem var saņemt konsultāciju un izmērīt ķermeņa temperatūru. Strikti noteikts, ka jāievēro 14 dienu pašizolācija.

KONTEKSTS:

Ministru kabinets ārkārtas sēdē ceturtdien, 12. martā, nolēma līdz 14. aprīlim valstī izsludināt ārkārtējo situāciju. Lai ierobežotu koronavīrusa "Covid-19" izplatību, Latvijā no 13. marta cita starpā slēgtas mācību iestādes, kā arī aizliegti lielie masu pasākumi. Pāris dienas vēlāk valdība vienojās par papildu ierobežojumiem, tostarp pārtraukt starptautisko pasažieru pārvadājumus caur lidostu un ostu robežšķērsošanas vietām.

Starptautiskās organizācijas vērš uzmanību uz to, ka "Covid-19" izraisīs ekonomiskās izaugsmes palēnināšanos. Turklāt pesimistiskākie scenāriji liecina pat par pirmo globālo ekonomisko lejupslīdi kopš finanšu krīzes pirms vairāk nekā desmit gadiem. Tas ietekmēs arī Latviju, un vienas no pirmajām no koronavīrusa cieta aviopārvadājumu un tūrisma nozares.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt