Pirmdien darbu sāk jauns vakcinācijas centrs Rīgas Kongresu namā

Ar šodienu, 3. maiju, sāk vakcinēt cilvēkus ārpus prioritārajām grupām. Tas nozīmē, ka ar šo dienu pie vakcīnas varēs tikt jebkurš Latvijas iedzīvotājs, kas ir sasniedzis 18 gadu vecumu. Iedzīvotājiem pieejami vairāk nekā 21 tūkstotis brīvie vakcinācijas pierakstu laiki.

Iedzīvotāji nesteidzas pieteikties vakcīnai
00:00 / 00:16
Lejuplādēt
No šodienas vakcinācijas vietās aktīvi vērs vaļā jaunus vakcinācijas pierakstus. Latvijas radio aptaujātie iedzīvotāji Rīgā apgalvoja, ka nesteidzas pieteikties vakcīnai.

Šorīt pulksten deviņos darbu uzsāka jauns liela mēroga vakcinācijas centrs Rīgas Kongresu namā.

Kongresu namā visi vakcinēšanas laiki jau ir aizņemti. Katru dienu plānots vakcinēt 450 cilvēkus. Pirmais cilvēks tika vakcinēts pirms pulksten 9 – kāda sieviete no Carnikavas. Kongresu namā pirmajā vakcinēšanas dienā vakcinēti arī ārzemnieki.

Kopumā vēlmi vakcinēties izrādījuši 15 000 cilvēku. Šodien kopumā plānots vakcinēt 1300 cilvēkus visā Latvijā.

KONTEKSTS:

Aprīļa beigās atvēra pēdējās no noteiktajām prioritārajām grupām vakcinēšanai pret Covid-19. Līdz ar to visi interesenti pieteikties vakcīnai pret Covid-19 bez ierobežojumiem var 3. maijā.  

No 1. līdz 4. maijam paredzēta vakcinācija 16 liela mēroga vakcinācijas centros, un vakcīnai var pieteikties vietnē manavakcina.lv. Kopā vietnē iekļauti vairāk nekā 10 000 vakcinācijas laiku no 1. līdz 4. maijam. No 3. maija uz vakcīnas saņemšanu šajos centros var pieteikties jebkurš pieaugušais.

Organizējot vakcināciju pret Covid-19, Latvijā bija plānots vispirms potēt astoņas prioritārās grupas. Līdz šim bija pieņemti lēmumi atvērt 6 no 8 prioritārajām grupām.

Kopumā līdz vasaras beigām plānots vakcinēt ap 70% iedzīvotāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti