Sadaļas Sadaļas

Sāk visu iedzīvotāju vakcināciju; pieteikšanās vietnē «Manavakcina.lv»

Šodien, 3. maijā, sāk visu iedzīvotāju vakcināciju bez prioritāro grupu dalījuma. Pieteikšanās joprojām noritēs vietnē "Manavakcina.lv", kur no šodienas jebkuram iedzīvotājam virs 18 gadu vecuma būs iespēja pieteikties uz kādu no pieejamajiem vakcinācijas laikiem un vietu, pastāstīja Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas pārstāve Agnese Strazda.

Agnese StrazdaSintija Ambote
Lai arī vakcīnu apjoms, kas sasniedzis Latviju, ir būtiski lielāks, nekā tas ir bijis iepriekš, joprojām jārēķinās, ka vakcinācija notiks pakāpeniski, uzsvēra Strazda.

Viņa skaidroja, ka šī iemesla dēļ arī kalendāri vietnē "Manavakcina.lv" tiek ievietoti ar noteiktu intervālu: "Visas šobrīd Latvijā saņemtās vakcīnas jāsadala starp dažādiem vakcinācijas veicējiem – gan ģimenes ārstiem, gan ārstniecības iestādēm."

"Neapšaubāmi jāturpina aktīvi arī otro vakcīnu devu nodrošināšana," uzsvēra Agnese Strazda.

Šodien iedzīvotājiem ir pieejami vairāk nekā 21 700 brīvie vakcinācijas pierakstu laiki.

Pierakstu laiki tiks pakāpeniski papildināti, informēja Veselības ministrija. Lai saņemtu savu vakcīnu, jādodas uz vietni "Manavakcina.lv", jāautorizējas ar internetbanku vai eParakstu un jāizvēlas vakcinācijas vieta un laiks.

3. maija vakarā plānotā "Pfizer-BioNTech" ražoto vakcīnu piegāde tiks nogādāta uz vairākiem liela mēroga vakcinācijas centriem jau 4. maija rītā, kā arī uz dažiem centriem un citām vakcinācijas vietām tuvākajās dienās, lai nodrošinātu raitu iedzīvotāju vakcināciju.

“Esam izdarījuši visus darbus, lai ar šodienu nodrošinātu visas sabiedrības pakāpenisku vakcināciju. Vakcinācija norisināsies pie vakcinācijas veicējiem, pamatojoties uz atvērtajiem un aizpildītajiem pierakstu laikiem  – gan liela mēroga vakcinācijas centros, gan arī ārstniecības iestādēs. Vakcināciju turpinās arī ģimenes ārsti. Esam primāri nodrošinājuši mūsu senioriem un iedzīvotājiem ar hroniskām saslimšanām prioritāru vakcināciju līdz šim, kas bija ļoti būtisks priekšnosacījums visas sabiedrības vakcinācijas uzsākšanai. Uz šo brīdi no visām Latvijā pieejamajām vakcīnām 57% vakcīnu ir saņēmuši iedzīvotāji virs 60 gadiem, savukārt iedzīvotāji ar hroniskām saslimšanām – 18%,” sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts.

No šodienas un turpmāk vakcinācijas veicēji, tai skaitā lielajos vakcinācijas centros, aizvien aktīvāk vērs vaļā vakcinācijas pierakstus vietnē "Manavakcina.lv", lai turpinātu liela mēroga vakcinācijas nodrošināšanu.

30. aprīlī iespēja vēl pirms visas sabiedrības vakcinācijas izvēlēties pieraksta laiku tika nodrošināta 40 222 iedzīvotājiem, kuri vietnē manavakcina.lv bija pieteikušies vēl februāra mēneša laikā, savukārt 2. maijā izvēle tika nodrošināta 31 874 iedzīvotājiem, kuri bija pieteikušies "Manavakcina.lv" martā un aprīlī.

Lai jebkurš Latvijas iedzīvotājs vakcinētos pret Covid-19:

  1. Jāatver vietne "Manavakcina.lv";
  2. Jāautorizējas ar internetbanku vai eParakstu;
  3. Jāizvēlas vakcinācijas vieta un laiks;
  4. Atgādinām, ka vakcinācijas pieraksts ir atvērts ne tikai tuvākajām dienām, bet trīs nedēļām uz priekšu;
  5. Jāsagaida sistēmas apstiprinājums (SMS/e-pasts);
  6. Jāierodas vakcinēties izvēlētajā vietā un apstiprinātajā laikā.

Joprojām pieteikties vakcīnai un pieteikties uz noteiktu laiku un vietu var arī pa tālruni 8989.

Latvijā šobrīd kopā izmantotas 316 955 vakcīnu devas.

KONTEKSTS:

Aprīļa beigās atvēra pēdējās no noteiktajām prioritārajām grupām vakcinēšanai pret Covid-19. Līdz ar to plānots, ka visi interesenti pieteikties vakcīnai pret Covid-19 bez ierobežojumiem varēs krietni ātrāk –  3. maijā.  

No 1. līdz 4. maijam paredzēta vakcinācija 16 liela mēroga vakcinācijas centros, un vakcīnai varēs pieteikties vietnē manavakcina.lv. Kopā vietnē iekļauti vairāk nekā 10 000 vakcinācijas laiku no 1. līdz 4. maijam. No 3. maija uz vakcīnas saņemšanu šajos centros varēs pieteikties jebkurš.

Organizējot vakcināciju pret Covid-19, Latvijā bija plānots vispirms potēt astoņas prioritārās grupas.  Līdz šim bija pieņemti lēmumi atvērt 6 no 8 prioritārajām grupām.

Kopumā līdz vasaras beigām plānots vakcinēt ap 70% iedzīvotāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt