Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Atvērs veikalus un mazinās citus ierobežojumus

Sāk resorisko pārbaudi par «Kristus Pasaulei» pasākumiem

Pārbauda Covid-19 ierobežojumu ievērošanu draudzē «Kristus pasaulei»; video ierakstos arī tiesnese Sladzevska

Valsts policijas Teikas iecirknis sācis resorisko pārbaudi, lai noskaidrotu, vai reliģiskā draudze “Kristus pasaulei” nav pārkāpusi epidemioloģiskās drošības noteikumus. Pārbaude sākta saistībā ar draudzes mājaslapā publicētajiem dievkalpojumu videoklipiem. Viena no dievkalpojumu dalībniecēm, kas piedalās šajos pasākumos, ir arī Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesnese Ieva Sladzevska.

Katru nedēļu reliģiskās draudzes “Kristus pasaulei” mājaslapā tiek ievietoti arvien jauni video ar dziedošiem cilvēkiem, kas uzstājas uz skatuves un slavē Dievu. Nevienam no slavēšanas dievkalpojumu dalībniekiem nav sejas un deguna aizsegu, dziedāšana klātienē notiek ne mazāk par divdesmit minūtēm, dalībniekiem esot visai ciešā kontaktā. Fonā brīžiem dzirdami skatītāji.

Bet to, vai priekšnesumam ir klātienes skatītāji, cik to daudz un cik liela ir telpa, kurā dziedātāji uzstājas, noskatoties video, pateikt nav iespējams.

“Saistībā ar konkrēto videoierakstu Valsts policijas Rīgas Teikas iecirknī ir uzsākta resoriskā pārbaude, lai noskaidrotu, vai ir pārkāpti epidemioloģiskie noteikumi. Šobrīd ir pāragri spriest,” piebilda Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska.

Viena no dalībniecēm, kas uzstājusies vairākos “Kristus pasaulei” koncertos, kuru ierakstus draudze šogad katru nedēļu publicē, ir Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesnese Ieva Sladzevska. Uz Latvijas Televīzijas e-pastā uzdotajiem jautājumiem tiesnese neatbildēja un neatsaucās lūgumam sazināties.

Vēl nesen tiesnesei Sladzevskai bija uzlikts administratīvais sods par pulcēšanās aizlieguma pārkāpšanu gadu mijā, kā arī izteikts rājiens, ko tiesnese vēl var pārsūdzēt.

Vai ārkārtējās situācijas laikā ik nedēļu publicētajos video redzamā pulcēšanās, dziedāšana un uzstāšanās būtu atzīstama par pārkāpumu, jālemj Valsts policijai. Reliģiskā draudze “Kristus pasaulei” uzskata, ka ievēro valstī noteikto kārtību, bet, filmējot dziesmu video, cits citu neapdraudot. “Es uzskatu, ka mēs neapdraudam. Es uzskatu, ka šie epidemioloģiskās drošības riski ir mazāki nekā tie ieguvumi, ka ir iespējams veikt reliģiskās darbības, tajā skaitā slavēšanu,” sacīja “Kristus pasaulei” draudzes pārstāvis Pēteris Plakans.

Tikmēr Tieslietu ministrija norādīja – arī reliģiskajām organizācijām jārīkojas tā, lai neapdraudētu kopienas locekļu veselību.

“Ministru kabineta rīkojumu būtība ir, lai, notiekot reliģiskajām darbībām, netiek apdraudēts ne garīgais personāls, ne draudzes locekļi.

Tas jāskatās pēc faktiskajiem apstākļiem, un pavisam noteikti šādi notikumi vai dievkalpojumu noturēšana ir pakļauta likumu prasībām, un tie ir jānovērtē. Un ja pārkāpumi ir, tad personas ir jāsoda,” sacīja TM valsts sekretāra vietniece Laila Medina.

Tieslietu ministrija skaidroja, ka sejas masku dievkalpojumā drīkst nelietot tikai tie, kas aktīvi vada dievkalpojumu, pārējiem tā jālieto. Arī dziedājumi nav aizliegti. Taču dziedāt nedrīkst, vēršoties pret publiku klātienē. Savukārt telpā uz vienu reliģiskās organizācijas pārstāvi jābūt ne mazāk par 10 kvadrātmetriem.

Cik daudz reliģisko organizāciju līdz šim sodītas par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu, nav zināms, jo policija šādu informāciju atsevišķi neapkopo.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt