Navaļnija piemiņas dievkalpojumu vadījušajam priesterim aizliedz pildīt amata pienākumus

Krievu pareizticīgās baznīcas patriarhs Kirils uz trim gadiem aizliedzis kalpot Dimitrijam Safronovam, Maskavas Vissvētākās Dievmātes Aizsardzības baznīcas priesterim, kurš šī gada martā piedalījās Kremļa opozicionāra Alekseja Navaļnija bērēs un pēcāk novadīja dievkalpojumu viņa piemiņai.

Patriarha Kirila 15. aprīlī pieņemtais lēmums otrdien publicēts Maskavas pilsētas diecēzes tīmekļa vietnē, un tam uzmanību pievērsa vairāki saziņas vietnes "Telegram" kanāli, tostarp "Sota" un "Sirēna", ziņoja medijs "Radio Brīvā Eiropa/Radio Brīvība".

Dokumentā minēts, ka Safronovam šos trīs gadus liegts sniegt svētības, valkāt garīdznieka tērpu sutanu un priestera krustu.

Turklāt priesteris arī tika pazemināts par psalmistu un nosūtīts uz mūka Svētā Pimena Lielā baznīcu Maskavā, lai tur pildītu tos uzdevumus, kurus viņam nosaka rektors.

Pēc trīs gadu termiņa beigām un atkarībā no paklausības vietas atsauksmēm tiks pieņemts lēmums par viņa turpmākajām iespējām atgūt priestera amatu.

Soda iemesli publicētajā dokumentā gan nav minēti.

"Sirēna" un "Sota" arī rakstīja, ka Safronovs bija Alekseja Navaļnija bērēs un 40 dienas pēc politiķa nāves pie viņa kapa noturēja piemiņas dievkalpojumu.

Tāpat priesteris bija parakstījies garīdznieku aicinājumā atdot Navaļnija mirstīgās atliekas viņa ģimenei.

Garīdznieks arī nav lasījis "Lūgšanu par svētās Krievzemes uzvaru", platformā "Telegram" vēsta anonīmais kanāls "Pravoslavije i zombi" ("Pareizticība un zombiji").

Maskavas bīskapija kopš 2022. gada septembra pieprasa, lai šī lūgšana tiktu lasīta visos dievnamos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti