Ogres slimnīcai neiespējami atbrīvot 15% gultasvietu; citās nelielajās slimnīcās tiek galā

Latvijas Radio apvaicātās nelielās slimnīcas visnotaļ veiksmīgi tiek galā ar uzdevumu nodrošināt pacientu plūsmu nesatikšanos. Lielākoties ir iespējams nodrošināt atsevišķas telpas pacientiem, kuriem vēl nav veikts Covid-19 tests. Sarežģītāk ir ar noteikumu vismaz 15% slimnīcas gultasvietu atstāt brīvas, lai nenāktos atteikt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) atvestos pacientus. Ogres slimnīcā šādu prasību sauc par neiespējamu.

ĪSUMĀ:

  • Ogres slimnīcā 15% gultasvietu atbrīvošanu uzskata par neiespējamu.
  • Ogrē arī nav gatavi plašākam Covid-19 pacientu pieplūdumam.
  • Jūrmalas slimnīcā prasību par gultasvietām izdodas izpildīt.
  • Jūrmalā ierobežos dienas stacionāra darbību.
  • Krāslavas slimnīcai iet labi, jo Covid-19 pacienti nonāk Daugavpilī.
  • Ja būs vajadzība, 10 brīvas gultas ir arī Krāslavā.

Ogres slimnīcai neiespējami atbrīvot 15% gultas vietu; citās nelielajās slimnīcās tiek galāKristaps Feldmanis

Jūrmalas slimnīcas valdes loceklis, ķirurģijas nodaļas vadītājs Egons Liepiņš sarunai īsi pirms ieplānotas operācijas piekrīt svaigā gaisā pie slimnīcas ieejas. Viņš skaidro – šobrīd slimnīcā izdodas pildīt prasību 15% gultasvietu slimnīcā atstāt brīvas.

Covid-19 dēļ divi slimnīcas darbinieki ir noteikti kā kontaktpersonas, bet tas slimnīcas darbu neietekmē. Slimnīca gan sāk ierobežot dienas stacionāra darbību.

"Uz pusi samazināsim dienas stacionāra operācijas, ja tās tiks atļautas. Vai arī pārtrauksim pavisam," stāsta Liepiņš. Viņš pauž gatavību pielāgoties arī situācijai, ja Covid-19 izplatība krasi pieaugtu.

Jūrmalas slimnīcas valdes loceklis Egons Liepiņš

"Mēs joprojām neesam iezīmēta kā slimnīca, kas ārstē Covid-19 pacientus, bet, ja tā stunda sitīs un mums to vajadzēs darīt, tad mēs esam gatavi zināmu skaitu pacientu pieņemt. Protams, tajā gadījumā vajadzēs izmainīt citus stacionēšanas plānus, kas attiecas uz akūtiem un citiem pacientiem," norāda Liepiņš.

Arī Krāslavas slimnīcas valdes loceklis Aleksandrs Jevtušoks pauž slimnīcas gatavību brīdim, ja Covid-19 saslimstība krasi pieaugtu. Pašlaik slimnīcā neviens darbinieks neesot saslimis ar Covid-19 vai konstatēts kā kontaktpersona. Arī prasību 15% no gultasvietām uzturēt iespējami brīvas slimnīcai problēmas nerada. 

"Man vajag sagatavot 10 gultas, lai tās būtu brīvas. Mums tās gultas ir rezervē. Bet šobrīd ir pietiekoši vietas [Daugavpils] reģionālajā slimnīcā infekciju nodaļā Covid-19 slimniekiem. Tātad, ja kāds Covid-19 slimnieks ir, tad NMPD ved uz Daugavpils reģionālo slimnīcu. Ja būs vajadzība, arī mums 10 gultas tam ir sagatavotas," norāda Jevtušoks.

Savukārt Ogres slimnīcas vadītājs Dainis Širovs, komentējot prasību par gultasvietām, norāda:

"Tas nav iespējams, jo katru dienu mūsu slimnīcā visas gultasvietas ir pilnas. Turēt mākslīgi tukšas gultas, neuzņemt pacientus – tas nav mērķtiecīgi. Pamatā visi tiek atvesti ar NMPD brigādēm, tā kā šis ieteikums nodrošināt brīvas vietas mūsu gadījumā nav izpildāms, jo tad sanāk cilvēkiem atteikt vēl vairāk."

Širovs norāda, ka slimnīcā jau pirms 25 gadiem likvidēta Infektoloģijas nodaļa, tādēļ arī slimnīcā nav šāda speciālista. Tāpat slimnīcā iepriekš nav bijusi nepieciešamība pēc īpašiem izolēšanas boksiem. Tas viss, kā arī telpu un speciālistu trūkums liek ar aizdomām skatīties uz Ogres slimnīcas spēju vēl aktīvāk iesaistīties Covid-19 apkarošanā, ja tāda nepieciešamība radīsies. Tāpat Covid-19 dažādos veidos skāris vairākus slimnīcas darbiniekus, tomēr pagaidām slimnīcas darbu tas neietekmējot.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā jau bija izsludināta ārkārtējā situācija Covid-19 ierobežošanai. Vasarā situācija bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Līdz ar to palielinās arī slimnīcās nogādāto cilvēku skaits.

Noteikts, ka Covid-19 gadījumu skaita pieauguma dēļ reģionālajām un universitāšu slimnīcām būs jārezervē 15% gultasvietu Neatliekamās medicīniskās palīdzības ievestajiem jaunajiem pacientiem. Slimnīcām arī jāveido tranzīta nodaļas, kur pacientiem vēl Covid-19 nav pārbaudīts. Tāpat tiek diskutēts arī to, ka vairākas slimnīcas varētu uzņemt tikai Covid-19 pacientus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt