Panorāma

"Lielais jautājums": kā Latvijas tautsaimniecībai apsteigt Igauniju?

Panorāma

"AirBaltic" demonstrē jauno lidmašīnu "Bombardier"

LBAS – priekšvēlēšanu gaidās

No Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības aizejošais Krīgers politikā neies

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Cilvēkiem pašiem ir jālauž stereotipi gan par savām tiesībām, gan algu palielināšanu, lai arodbiedrības nākotnē nepārvēršas par kuslu vecmāmiņu. Tā, atstājot amatu, saka pašreizējais Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) priekšsēdētājs Pēteris Krīgers, kurš atzīst arī, ka savas turpmākās gaitas ar politiku nesaista. 

Jau piektdien, 2.decembrī, tiks vēlēts jaunais LBAS līderis un amatam varētu būt vairāki kandidāti.

Pēteris Krīgers arodbiedrības vada jau 14 gadus un turas pie pārliecības, ka, sasniedzot pensijas gadus, amats jānodod kādam strādājošajam. Viņu skumdina, ka Latvija joprojām ir nabadzīgākā Eiropas Savienības dalībvalsts, taču daudz kas esot arī pašu strādājošo rokās.

"Cilvēkiem pašiem jālauž stereotipi par savu algu un tiesībām streikot.

Pretējā gadījumā arodbiedrības atgādina kuslu vecmāmiņu, kas vienreiz gadā uzcep pankūkas," teica Krīgers.

Pretēji Eiropā pieņemtajai labajai praksei, ka arodbiedrības neslēdz tiešus sadarbības līgumus ar politiskajām partijām, LBAS, kas apvieno lielāko daļu arodbiedrību, ir līgums ar partiju "Saskaņa".

Krīgers uzsver, ka nav nevienas partijas biedrs un arī turpmāk neplāno stāties kādā no partijām.

Krīgers stāsta, ka viņa vadībā arodbiedrības aicinājušas cilvēkus ielās, kā arī rosinājušas referendumu par tiesībām atlaist Saeimu. Sadarbība ar valdību viņam sagādājusi vilšanos.

"Biju domājis, ka tie, kurus ievēl Saeimā, spēj domāt plašāk un rīkoties atbildīgāk. Kvotas ir politiskā korupcija."

Par spilgtākajiem notikumiem LBAS vadītāja amatā viņš min laikus, kad arodbiedrības rīkoja parakstu vākšanu referendumu rīkošanai un protesta akcijas, kas esot vienojušas sabiedrību, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" piektdienas, 2.decembra rītā, norādīja Krīgers. "Tas sasilda un dod optimismu," neslēpa Krīgers.

Vaicāts, kam būtu jānāk viņa vietā, Krīgers norādīja, ka tam jābūt labākam, jaunākam un gudrākam cilvēkam, kurš var paveikt lielākus darbus.

Pēdējos 14 gadus Krīgera līdzgaitnieks bija vietnieks Egils Baldzēns. Tieši viņš tiek minēts kā reālākais nākamais arodbiedrību līderis.

Viņš uzsver, ka Latvijai ar steigu jākļūst konkurētspējīgai ne tikai atalgojuma, bet arī nodokļu jomā un pirmkārt jāsamazina nodokļu slogs darbiniekiem.

"Mēs nevaram deķīti katrs vilkt uz savu pusi, cerot labāk piesegties," teica LBAS vadītāja vietnieks.

Pārmetumu līdzšinējam arodbiedrības darba stilam un neticību labākām pārmaiņām, ja organizācijā nenotiks pārmaiņas, pauž Latvijas Bankas arodbiedrības vadītājs Edgars Niedrītis, kurš nolēmis kandidēt priekšsēdētāja vēlēšanās. "Pie mazajām algām vainīgas ir arī vājās arodbiedrības," uzskata Niedrītis.

Viņš neslēpj, ka ievēlēšanas gadījumā aicinās biedrus izmantot visas demokrātiskās, arī galējās iespējas, lai aizstāvētu savas intereses.

"Mēs neizmantojam iespēju streikot," uzskata Latvijas Bankas arodbiedrības vadītājs Niedrītis.

Plānots, ka rodbiedrību vadītāja amatam būs vēl viena kandidāte - Izglītības un zinātnes arodbiedrību pārstāve juriste Ieva Brante. Viņa pati sevi dēvē par pilsoniski aktīvu juristi, taču no plašākiem komentāriem pirms piektdien gaidāma kongresa ceturtdien, 1.decembrī, atteicās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti