Nelielā Krāslavas slimnīca sāk uzņemt Covid-19 slimniekus; te potēti gandrīz visi darbinieki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

"Pie mums Covid-19 slimniekiem sagatavotas 20 gultas, no kurām piecas jau aizņemtas ar pārvestajiem pacientiem no Daugavpils reģionālās slimnīcas. Skābekļa pietiek, pagaidām tiekam galā," tā Rus.LSM.lv pastāstīja nelielās Krāslavas slimnīcas valdes loceklis Aleksandrs Jevtušoks.

Viņš sacīja, ka Krāslavas slimnīcai ar Daugavpils reģionālo slimnīcu jau senāk noslēgts sadarbības līgums, kas paredz, ka nepieciešamības gadījumā slimniekus no Daugavpils pārved uz šejieni.

Aleksandrs Jevtušoks.
Aleksandrs Jevtušoks.

"Tas neattiecas tikai uz Covid-19. Mēs pieņemam neiroloģiskos, ķirurģiskos, terapeitiskos pacientus. Patlaban, protams, visasākais jautājums ir par Covid-19 pacientiem. Katru rītu mēs sazvanāmies un pārrunājam situāciju. Taču jāpatur prātā, ka visi smagie un vidēji smagie ārstējas Daugavpils reģionālajā slimnīcā, un tikai pēc 10–14 dienu kursa mēs varam uzņemt pie sevis," viņš stāstīja, paskaidrojot, ka Krāslavas slimnīcā Covid-19 pacienti pabeidz uzsākto ārstēšanas kursu.

Slimnīcas vadītājs uzsvēra, ka no 120 slimnīcā strādājošajiem mediķiem vakcinēti ir gandrīz visi, un ārstu vidū Covid-19 slimnieku neesot.

Šodien Covid-19 pote paredzēta pēdējai sanitārei. "Viņa ilgi svārstījās, bet saprata, ka citādi nevar."

Slimnīcā sagatavoti 90 baloni ar skābekli, un pagaidām pietiekot, bet laiks rādīs, kā būs tālāk, viņš sacīja.

Ilggadējais slimnīcas vadītājs un ārsts uzskata, ka pandēmija saasināja senās problēmas. "Situācija medicīnā pēdējos 10–15 gadus ir ļoti smaga. Galvenā bēda – trūkst personāla, nav, kurš sniedz palīdzību. Ierīces ir, bet nav, kas strādā. Uz Krāslavas slimnīcu pēc mācību beigšanas jaunais speciālists pēdējo reizi atbrauca 1994. gadā. Un viss, kopš tā laika neviens. Man šķiet, ka slimnīcas drīz sāks vērt ciet. Neredzu izeju."

Par vairāku mediķu organizāciju izteikto veselības ministra Daniela Pavļuta ("Attīstībai/Par!") demisijas pieprasījumu Jevtušoks ir skeptisks.

"Mediķiem vispār vajag lemt citus jautājumus, jo īpaši – ko ārstēt un kā ārstēt. Pārējais viņus neskar, tā ir politika. Un vispār – varbūt ne par ministru Pavļutu būtu jārunā. Kā karā – par visu atbild virspavēlnieks. Un kurš mums ir virspavēlnieks? Nepavisam ne Pavļuts... Lai gan, ko tur slēpt – slikti, kad medicīnu vada pianists. Veselības ministrijā nav mediķu, nevar uzturēt nopietnu profesionālu dialogu. Tas ir tāpat, ja es tagad sāktu vadīt tēraudlietuvi vai kļūtu par kāda teātra galvu," viņš sacīja.

Viņaprāt, izeja no radušās situācijas ir viena: "Vakcinācija un vēlreiz vakcinācija. Ja potēsimies, vīruss sāks no mums atkāpties. Nepotēsimies – vīruss uzņems apgriezienus, padzīvojušie mirs. Jācieš būs visiem, tai skaitā apzinīgajiem potētajiem cilvēkiem. Pārslimojušajiem pēc kāda laika arī vajadzīga pote. No papildpotes mums arī neizbēgt. Es jau esmu revakcinējies. Tas ir kā gripa – paiet laiks, vajadzīga jauna pote. Pasaules sabiedrība, pateicoties potēm, izglābās no ļoti daudzām slimībām – masalām, bakām, poliomielīta. Nav citas izejas."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti