Nedēļas nogalēs atļaus tirgošanos Vērmanes dārzā

Trešdien, 15. jūlijā, Rīgas domes pagaidu administrācija sēdē nolēma atļaut Vērmanes dārzā  ielu tirdzniecību no šā gada 17. jūlija līdz 16. augustam, informēja Rīgas dome.

Ielu tirdzniecība tiks organizēta nedēļas nogalēs - no piektdienas līdz svētdienai - laika posmā no plkst.10.00 līdz 22.00.

Šāds lēmums pieņemts, jo no 17. jūlija pašvaldība eksperimenta veidā pirmo reizi realizēs pilsētas vasaras ielas ideju, uz vienu mēnesi atvēlot Tērbatas ielu gājējiem, riteņbraucējiem, tirgotājiem un nedēļas nogalēs - kultūras notikumiem.

Interesentiem, kas vēlas tirgot savu produkciju vai preces Vērmanes dārzā, Rīgas dome aicina sūtīt ieceres vizualizāciju Rīgas pilsētas būvvaldes Pilsētvides dizaina pārvaldes Valsts valodas un pilsētvides nodaļas galvenajai māksliniecei Melānijai Vilkai un galvenajai ekspertei Initai Pavārei.

Vērmanes dārzs atrodas Rīgas centrā starp Tērbatas, Elizabetes, Krišjāņa Barona un Merķeļa ielām. Tas ir otrs vecākais parks Rīgā un izveidots par ziedojumiem 19. gadsimta sākumā.

KONTEKSTS:

2020. gada sākumā Rīgas dome sāka eksperimentu ar ielu nodošanu gājēju rīcībā uz vienu dienu. Katra mēneša pirmajā sestdienā privātajam transportam tika slēgta kāda no centra ielām, atvēlot to gājējiem un velobraucējiem. Mobilitātes eksperimenta mērķis ir atdzīvināt Rīgas centru, veicinot iedzīvotāju mobilitāti un pilsētvides attīstību.

Pirmais izmēģinājums notika ar Tērbatas ielu 4. janvārī. Vēlāk eksperiments turpinājās Blaumaņa ielā un Ģertrūdes ielā. Līdz ar Covid-19 izplatīšanos un ārkārtējo situāciju valstī ielu slēgšana netika turpināta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti