Sadaļas Sadaļas

Maijā pašvaldību slimnīcās veikts par 40% vairāk Covid-19 testu

Maijā pašvaldību slimnīcās Covid-19 analīzes veiktas 8406 cilvēkiem, kas ir par 40% vairāk nekā aprīlī. Koronavīrusa diagnoze apstiprināta 25 gadījumos, liecina Latvijas Slimnīcu biedrības apkopotā informācija.

Veikto testu apjoma pieaugumu galvenokārt veicinājusi ambulatoro pakalpojumu atjaunošana.

No slimnīcām ar Covid-19 ārstēšanas profilu visvairāk pacientu ar koronvīrusu uzņēmusi Vidzemes slimnīca, hospitalizējot 15 cilvēkus, Daugavpils slimnīcā un Liepājas reģionālajā slimnīcā katrā ārstējušies divi pacienti. Slimnīcās, kurās pēc hospitalizācijas plāna nav paredzēts uzņemt Covid-19 pacientus, konstatēti seši saslimšanas gadījumi: Cēsu klīnikā – pieci, Tukuma slimnīcā – viens.

Visi atklātie gadījumi bijuši Slimību profilakses un kontroles centra uzraudzīti jeb kontrolēti, un pacienti ar pozitīvām Covid-19 analīzēm pārvesti ārstēšanai uz atbilstošu ārstniecības iestādi.

Latvijas Slimnīcu biedrības valdes priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs skaidroja, ka “testēto pacientu skaits ar aizdomām par saslimšanu ar koronavīrusu palielinājies, jo maijā atjaunota ambulatoro pakalpojumu un plānveida pacientu plūsma. Atsevišķās slimnīcās, piemēram, Rēzeknē, Daugavpilī un Liepājā, veikto testu skaits, salīdzinot ar aprīļa mēnesi, palielinājies pat par 80%. Pastiprināta testēšana veikta gan pacientiem, gan medicīnas personālam.”

Pieaugošās pacientu plūsmas ietekmē slimnīcām jāspēj nodrošināt papildu resursus.

Kopš maija testēti visi uzņemšanas nodaļā esošie pacienti – gan tie, kuriem nepieciešama hospitalizācija vai ambulatorā aprūpe, gan tie, kuri pēc palīdzības saņemšanas devušies mājup.

Testēšana būs jāturpina arī jūnijā, kas slimnīcām rada bažas, jo jūnijā pacientu plūsma varētu  palielināties, tāpēc slimnīcām tam būs jānodrošina papildu resursi. “Pirmkārt, vitāli svarīgi ir individuālās aizsardzības līdzekļi, kuru iegādes process jānodrošina galvenokārt slimnīcām pašām. Otrkārt, medicīnas personālam jāturpina palielināt pacientu testēšanas jaudu, kas ir papildfunkcija, par kuru finansējums no valsts vēl nav ticis piešķirts,” norādīja Kalējs.

Nacionālā veselības dienesta hospitalizācijas plāns nosaka: infekcijas slimību pacientus paredzēts nogādāt ārstēšanai tikai septiņās no Latvijā kopumā esošajām 24 neatliekamās medicīnas palīdzības ārstniecības iestādēm - piecās pašvaldību ārstniecības iestādēs: Vidzemes, Daugavpils, Rēzeknes, Ziemeļkurzemes un Liepājas slimnīcās, kā arī divās valsts klīniskās universitātes slimnīcās - Latvijas Infektoloģijas centrā un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā. Pārējās slimnīcas pēc plāna pilda universitāšu slimnīcu atbalsta funkciju, uzņemot pacientus, kuriem nav konstatēta saslimšana ar kādu no infekcijas slimībām (ieskaitot Covid-19).  

 

KONTEKSTS:

Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā 12. martā izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot, ka mācības skolās notiks attālināti, tāpat kā iespēju robežās valsts un pašvaldību iestāžu darbs. 29. martā valdība lēmusi, ka ārpus mājām vienkopus būs ļauts atrasties tikai 2 cilvēkiem vai arī vienas mājsaimniecības locekļiem un jāievēro 2 metru distance. Vēlāk ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt