Sadaļas Sadaļas

Rīta Panorāma

Ar līdzsvara platformām palīdz labāk mācīties

Rīta Panorāma

Intervija ar Vjačeslavu Dombrovski

Telefonintervija ar Ingu Vanagu

LIZDA: Skolām vajadzētu dot tiesības lemt par «neceļošanas apliecinājumu» prasīšanu

Skolām būtu jādod tiesības pašām lemt par to, vai prasīt no audzēkņu ģimenēm apliecinājumus par Covid-19 riskiem, kas saistīti ar ceļošanu uz ārvalstīm. Uz to intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) paziņojis, ka prasība skolēnu vecākiem parakstīt apliecinājumu, ka ģimene nav bijusi ārzemēs vai saskarē ar Covid-19 pacientu, ir prettiesiska. Kopš skolās sākušās mācības, vecākiem esot daudz jautājumu un pretenziju par šādiem apliecinājumiem. 

Šādam aizliegumam nepiekrīt LIZDA vadītāja. “Mūsuprāt, būtu svarīgi ņemt vērā vairākuma intereses arī šādā situācijā,” sacīja Vanaga.

Arodbiedrībā uzskata, ka būtu jāļauj lokāli – skolām, apspriežot kopā ar pašvaldību un vecākiem – lemt par prasībām. Vanaga norādīja, ka pašvaldībām vajadzētu uzticēties skolām.

“Jārēķinās, ka ir dažādi viedokļi sabiedrībā. Pirmkārt, aicinājums un informēšana. Bet ne visur tas darbojas. Un to pierādīja ārkārtas situācijas periods,” sacīja Vanaga.

Turklāt daļai pedagogu esot diezgan smagas veselības problēmas, tostarp onkoloģiskas. “Negribētos piedzīvot situāciju, ka dažu neapdomīgu vai nepatiesu informāciju sniegušu ģimeņu dēļ nonāktu līdz kādām smagākām problēmām,” piebilda LIZDA vadītāja.

Arodbiedrība jau šonedēļ apmainījās ar viedokļiem ar IKVD un tuvākajās nedēļas analizēs situāciju. Nepieciešamības gadījumā LIZDA gatava vērsties ar priekšlikumu dot tiesības skolai prasīt apliecinājumus saistībā ar Covid-19 riskiem.

KONTEKSTS:

Ārkārtējās situācijas laikā, kas bija izsludināta Covid-19 ierobežošanai un bija spēkā no 12. marta līdz 9. jūnijam, bija noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu. Arī mācības skolās notika attālināti. Jau pēc mācību gada beigām situācija ar Covid-19 izplatīšanos Latvijā uzlabojās un virkne ierobežojumu tika mīkstināti

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) gatavojās tam, ka rudenī mācības skolās būs klātienē. Pašvaldībām pašām būs jālemj, kādā epidemioloģiskā situācijā pārtraukt mācīšanos klātienē.

Ministrija izstrādājusi trīs scenārijus skolu darbam Covid-19 laikā. Mācību gada sākumā IZM apkopotā informācija par mācību modeļu izvēli skolās liecināja, ka lielākā daļa no skolēniem šo mācību gadu uzsāks klātienē. Tikmēr aptauja liecina, ka vairākums vecāku grib mācības klātienē, bet attaisno bērnu nelaišanu skolā bailēs no Covid-19.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt