Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Latvija cer uz papildu 376 tūkstošiem «Pfizer» vakcīnu

Dienas ziņas

Kaulēšanās par 376 tūkstošiem «Pfizer» vakcīnu Latvijai turpinās

E. Levits pie vakcinācijas centriem aicina veidot dzīvo rindu

Levits pie Covid-19 vakcinācijas centriem aicina ieviest «dzīvo rindu»

Ir svarīgi, lai vakcinācijas process pret Covid-19 ne uz brīdi neapstātos, tādēļ jāievieš “dzīvās rindas”, kas ļautu vakcīnu saņemt, ja gadījumā kāds no uzaicinātajiem neatnāk uz savu kārtu. Šādu viedokli pēc tikšanās ar premjeru trešdien pauda Valsts prezidents Egils Levits. 

Neviena vakcīna nedrīkst iet zudumā, un jāveido “dzīvā rinda” vakcīnas saņemšanai. Tā pēc tikšanās ar premjeru Krišjāni Kariņu (“Jaunā Vienotība”) norādīja Valsts prezidents. Šāda prakse jau esot vairākās valstīs. Piemēram, Izraēlā, kur cilvēki zināmos laikos varēja nākt un stāvēt rindā. Ja kāds no uzaicinātajiem nebija ieradies, vakcinēties paspēj cilvēks no “dzīvās rindas”. 

“Jēga ir pēc iespējas ātrāk un pēc iespējas plašāk izvakcinēt lielu iedzīvotāju daļu. Šāda veida papildinājums prioritāri vakcinējamo personu grupām nodrošinās to, ka vakcinācijas process neapstājas. Nav pareizi, ja, piemēram, kāds uzaicinātais, kuram ir noteikts zināms laiks vakcīnas saņemšanai, nav ieradies, bet vakcinētāji stāv dīkā. Tāpat nav pareizi, ja paliek pāri neizlietotas vakcīnu devas," norādīja Levits.

Lieldienu priekšvakarā valdībai vēl jāpieņem lēmums par to, kādi ierobežojumi saglabāsies pēc 6. aprīļa, kad valstī būs beigusies ārkārtējā situācija.

Premjers pauda cerību, ka izdosies pakāpeniski un soli pa solim atvieglot noteikumus, lai ieejot drošākas sadzīves modelī,  Covid-19 pandēmijai nebūtu iespēja pārņemt iniciatīvu un saslimstības rādītājiem pieaugt.

Kariņš skaidroja: “Valdībai ir visu laiku visas opcijas atvērtas, un, ja apstākļi spiedīs, mēs strauji virzītos citā virzienā.

Šobrīd salīdzinājumā ar saviem kaimiņiem esam salīdzinoši labās pozīcijās, tāpēc galvenais ir to noturēt, nepārsteigties un nenokļūt tur, kur neviens no mums nevēlas būt.”

Savukārt prezidents par valdības iecerētajām izmaiņām Covid-19 ierobežojumos sacīja: “Mēs visi ceram, ka šie pārkārtojumi ir pārdomāti un izvērtēti un ka nebūs strauja saslimstības ar Covid-19 palielināšanās, kā, piemēram, tas ir Igaunijā. Ja tomēr saslimstība ar Covid-19 palielināsies, sabiedrības neapmierinātība pieaugs un tad valdībai būs jāskatās, kā uz to reaģēt.”

Valsts prezidents arī pauda pieņēmumu, ka jautājumi par ierobežojumu atvieglošanu  ir pietiekami nopietni izvērtēti un ierobežojumi netiek ne samazināti, ne atcelti, bet gan pārkārtoti tur, kur tie nav tik efektīvi vai nepieciešami.  

KONTEKSTS:

Latvija ir pieteikusies uz septiņu ražotāju – “BioNTech”/”Pfizer”, “Moderna Biotech Spain”, “AstraZeneca”/Oksfordas Universitāte, “Janssen” (“Johnson&Johnson”), “CureVac”, “Novavax” un “Valneva” izstrādātām vakcīnām.

Latvijas iedzīvotāji aicināti pieteikties Covid-19 vakcīnai pa tālruni 8989, vietnē "manavakacina.lv" vai pie sava ģimenes ārsta, jo tieši pieteikšanās ļaus operatīvi plānot vakcinācijas darbu aprīlī, kad Latvijā plānots saņemt lielāku vakcīnu pret Covid-19 skaitu. Vakcinācijas plāns paredz vispirms vakcinēt astoņas prioritārās grupas. 

Covid-19 masu vakcinācijas centrus pilnībā plāno noslogot maijā. Bet, tā kā šonedēļ ir saņemts liels vakcīnu daudzums, jau Lieldienu brīvdienās centrus atvērs. 30. martā Latvija saņēmusi ražotāja "Moderna" vakcīnas piegādes daļu – 25 200 devas. Tādējādi kopā ar "AstraZeneca" vakcīnām to daudzums pārsniegs 55 000, kas ir pošu skaits, ko nedēļā var nodrošināt bez lielajiem centriem. Vakcinācijas biroja vadītāja Eva Juhņēviča izteicās, ka Lieldienu brīvdienās pret Covid-19 varētu sapotēt 10 līdz 12 tūkstošus cilvēku dienā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt