Sadaļas Sadaļas

Levits aicina pārtraukt pandēmijas spirāli un sagaida valdības skaidrojumu par drošības pasākumiem

Mūsu pašu veselības un dzīvības dēļ noteiktie ierobežojumi ir jāievēro, un ir jābūt gataviem rīkoties vēl stingrāk, lai apturētu Covid-19 izplatību Latvijā, tā uzrunā norāda valsts prezidents Egils Levits.

"Ik diena nāk ar jauniem satraucošiem skaitļiem par pandēmijas izplatību. Tā nav tikai statistika – aiz tās stāv mūsu līdzcilvēki," saka Levits.

Prezidenta uzruna tautai

Prezidents norāda – vairākas Eiropas valstis jau  ir atzinušas, ka pandēmijas izplatība ir izgājusi ārpus kontroles. "Tādēļ mums šobrīd nav vietas nedz haotiskai rīcībai, nedz liekai pašpārliecinātībai. Šodien mēs nedrīkstam klausīties populistos. Viņu viltus ziņas apdraud  līdzcilvēkus un visu sabiedrību," tā prezidents.

"Mūsu mērķis ir pārtraukt pandēmijas spirāli. Mums jābūt izšķirīgi izlēmīgiem. Ja situācija to prasīs, mums visiem uz laiku ir jābūt gataviem rīkoties vēl stingrāk. Piemēram, ja tas būs nepieciešams, – attiecībā uz attālinātām mācībām skolās, uz mūsu profesionālo ikdienu vai pulcēšanos," norāda Levits.

 

Prezidents uzsver, ka tas nav jādara valdības dēļ, tas nav jādara kāda cita dēļ, bet gan mūsu pašu dzīvības un veselības dēļ. "Mums nav vajadzīgas slimnīcas stadionos. Atcerēsimies – patiesi sāp tad, kad zaudējam tuvu cilvēku," saka Levits.

"Veselības drošības pasākumus, kas balstās ekspertu ieteikumos, valdība pastāvīgi pielāgo aktuālajai situācija.  Tas ir racionāli un pareizi," norāda prezidents.

No valdības Levits sagaida divas lietas.

"Pirmkārt, ekspertu ieteikumos balstītu plānu ne vien par to, ko darīt šodien, bet arī – kādi būs gaidāmie drošības pasākumi, ja pandēmija attīstīsies vienā vai otrā virzienā. Šo plānu var vienmēr papildināt un koriģēt, bet tas mums dos lielāku skaidrību. Otrkārt, es sagaidu precīzu sarunu ar sabiedrību. Mums jāzina ne tikai tas, ko mēs varam un ko nevaram darīt, bet arī, kādēļ konkrētie pasākumi ir nepieciešami un samērīgi un kādēļ citi, kas šķiet loģiski, nav nepieciešami.  Drošības pasākumi jāskaidro nepārprotami, lai nebūtu neziņas un dažādu interpretāciju," uzsver prezidents.

Levits norāda, ka brīvība ir apzināties nepieciešamo. "Mums visiem kopā ir jāmobilizējas, lai noslāpētu šo pandēmijas vilni. Mēs to spējām pavasarī, mēs to spēsim arī tagad," uzskata prezidents.

"Lai izturība, možs gars un laba veselība mums visiem!" novēl prezidents.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt