Latvijā saslimstība ar Covid-19 pagājušajā nedēļā samazinājās par 16,8%

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ar Covid-19 inficēto cilvēku skaits Latvijā turpina lēni samazināties. Pagājušajā nedēļā saslimstība samazinājusies par 16,8% un atklāti vidēji 493 jauni inficēšanās gadījumi dienā, informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Pagājušajā nedēļā pieaudzis veikto testu skaits, kas kopumā bija 90 921, bet vidējais pozitīvo testu īpatsvars ir 3,8% (pirms septiņām dienām – kopumā 81 179 testi, pozitīvo testu īpatsvars 5,1%). Veikto testu skaita dinamika nedēļas laikā pieaugusi par 12,1%, veicot vidēji 12 989 testus dienā. Aizvadītajā nedēļā fiksēti kopumā 3450 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi.

Visos Latvijas reģionos un visās vecuma grupās vērojams saslimstības samazinājums, tai skaitā bērnu vidū.

Epidemiologu aprēķinātais Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficients (R) Latvijā šobrīd ir 0,90 – tas nozīmē, ka 100 saslimušo inficē mazāk kā 100 citus cilvēkus.

Tomēr, vērtējot situāciju kopumā un monitorējot Covid-19 jauno paveidu atklāšanu un izplatību Latvijā, redzams, ka epidemioloģiskā situācija neļauj pieņemt pārsteidzīgus lēmumus. Saslimstības samazinājums ir iepriekš ieviesto epidemioloģiskās drošības pasākumu rezultāts, savukārt jauno vīrusa paveidu izplatības pieaugums un drošības pasākumu mazināšana var veicināt saslimstības strauju pieaugumu, brīdināja SPKC.

Vērtējot situāciju kaimiņvalstīs, Igaunijā saslimstība ir ļoti augstā līmenī un sasniedz vienu no vadošajām pozīcijām Eiropā, norādīja SPKC. 

Vismaz 18 Eiropas valstīs saslimstība pieaug, savukārt vidēji 10 valstīs tā vērtējama kā stabila – īpaši Īrijā, Spānijā, Lielbritānijā un Portugālē,

kur saslimstība samazinās, pateicoties spēkā esošajiem stingriem drošības pasākumiem. Tikmēr Maltā, Kiprā, Itālijā, Grieķijā, Turcijā un Horvātijā saslimstība pieaug.

SPKC rekomendācijas saistībā ar ceļošanu paliek nemainīgas – aicinājums ir rūpīgi izvērtēt visus riskus un nedoties ārpus Latvijas nenozīmīgos ceļojumos. SPKC vērš uzmanību, ka citu valstu apmeklējums ir uzskatāms kā riska faktors, jo atsevišķās valstīs novērojams ne tikai saslimstības pieaugums, bet arī cirkulē citi Covid-19 vīrusa paveidi, kas šobrīd Latvijā vēl nav reģistrēti.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība novembrī atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, bet, tā kā saslimstība ar Covid-19 nemazinās, ārkārtējā situācija ir pagarināta līdz 6. aprīlim, ieskaitot arī Lieldienu brīvdienas.

Saskaņā ar valdības atbalstīto luksofora principu par ierobežojumu mīkstināšanu varētu spriest, ja saslimstības rādītāji samazinātos līdz vidēji 200 gadījumiem uz 100 000 cilvēku 14 dienu laikā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti