Dienas ziņas

Birmingemā – Latvijas kultūras diena

Dienas ziņas

Rīgā iebraucot Daugavā, gājis bojā cilvēks

Rekavā akcijā atjauno augļkoku dārzus

Rekavā akcijā atjauno augļkoku dārzus

"Apstādīsim Latviju ar augļkokiem!" – ar šādu moto nu jau trešo gadu Latvijā pavasarī un rudenī stādīti augļu koki dažādās izglītības iestādēs, pansionātos un sociālās aprūpes centros. Šoreiz "otru elpu" piedzīvojis 70 gadus vecs ābeļdārzs Rekavas vidusskolā, kur vietējie un skolēni simboliski sagatavojuši augsni savas puses ilgtermiņa attīstībai.

Pacilātā gaisotnē Rekavas vidusskolā piedzīvots vēsturisks brīdis – atjaunots vecais ābeļdārzs.

Pedagogi, vecāki, absolventi, esošie un topošie skolēni kopīgi iestādīja vairāk nekā 30 dažādus augļu kokus un ogulājus – ābeles, bumbieres, plūmes, upenes un jāņogas. 

"Mēs stādām bumbieri, lai mēs mācītos Rekavas vidusskolā un pēc tam ēstu bumbieres, nāktu uz dārzu. Tad viņiem noteikti paliks arī atmiņā, ka viņi ir stādījuši," teica Rekavas vidusskolas pirmsskolas skolotāja palīdze Una. Jautāta, vai bērniem garšo bumbieri, viņa sacīja: "Es domāju, ka jā! Launagā viņiem ļoti patīk, ka ir bumbieri, tad mēs visu apēdam."

Vecāku pārstāve Linda norādīja: "Es stādu ābelīti no visas skolas vecākiem. Ābelīti mēs paši atradām un atvedām. Man liekas, ka ābele ir labestības un nākotnes simbols."

Vecajam ābeļdārzam pus hektāra platībā, kur iepriekš atradās vairāk nekā 100 dažādu augļu koku un krūmu, bija teju 70 gadi. Atsaucoties vietējiem un zemnieku saimniecībai "Kotiņi", augļudārzs labiekārtots, lai piedzīvotu "otru elpu".

"Es domāju, ka mēs turpināsim konkrētām šķirnēm vēl varbūt piestādīt. Paskatīsimies, kā mums ies ar šo – kā augs. Izmantosim pavārblokā un pašrealizācijai. Iespējams, arī dāvanām," sacīja Rekavas vidusskolas direktore Žanna Maksimova.

"Tas ir ļoti labi, vismaz par vienu sakoptu vietu vairāk. Te bija ļoti aizaudzis pēdējos gados," piebilda Rekavas vidusskolas 9. klases audzinātāja Anita.

Augļkoku dārzs skolai bijis sen lolots sapnis, taču tā realizācija vienmēr tikusi atlikta. Biedrības "Reāls piedzīvojums" entuziasti jau trešo gadu rīko akciju "Apstādīsim Latviju ar augļukokiem", kuras laikā apstādīti jau 18 Latvijas pansionāti, izglītības iestādes, aprūpes centri un bērnu nami. Tāpat augļukoki iestādīti arī Rekavas pansionātā un baznīcas teritorijā.

"Tad, kad ir mērķis un reāls plāns, kā tu to īstenosi, tad šis bija tāds – "gan jau kaut kad". Tad ir viens zvans un praktiski mēneša laikā ir šādi aizgājis [klikšķa ātrumā], jo pieslēdzās visi spēki," norādīja skolas direktore.

"Tas ir pašu rokām audzēts, no pašu sirds tas tiek stādīts, laistīts, kopts un tad tiek doti arī augļi. Tie arī ir garīgā nozīmē, kad tu nestādi tikai uz īsu brīdi jeb šodien, bet arī nākotnei," teica akcijas idejas autors Lūkass Mairis Marcinkevičs.

Akcijas rīkotāji sacīja - ikviens aicināts savā pusē atjaunot vai ierīkot jaunu augļudārzu. Tam ir gan praktiska, gan garīga vērtība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti