Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Klūpot un ķeroties sāk darboties digitālais Covid-19 sertifikāts

Panorāma

Atbalstītāji pavada izlasi uz izšķirīgo spēli

Latvijā nav apstiprinātu nāves gadījumu no Covid-19 vakcīnas

Latvijā līdz šim nav neviena apstiprināta nāves gadījuma pēc Covid -19 vakcīnas

Līdz šim Latvijā nav novērotas nopietnas alerģiskas reakcijas pēc Covid-19 vakcīnām, ne arī retā “AstraZeneca” vakcīnas blakne – trombu veidošanās. Nav arī apstiprinātu ar vakcīnu saistītu nāves gadījumu, bet atbildīgie dienesti vēl pārbauda vairākus ziņojumus.  

ĪSUMĀ:

  • Līdz šim Latvijā nav novērotas nopietnas alerģijas pēc Covid-19 vakcīnām.
  • Nav apstiprināts neviens nāves gadījums pēc Covid-19  vakcīnas.
  • Aizvadītajā nedēļā ziņots par 3 nāves gadījumiem pēc vakcinēšanas, bet tos vēl pārbauda.
  • Izvērtēs arī gadījumu, par kuru ziņots nevis mediķiem, bet sociālajos tīklos.
  • Zāļu valsts aģentūra: Veselība ir jāvēro un nopietnus simptomus nedrīkst ignorēt.

Tomēr no pagājušajā nedēļā saņemtajiem nepilniem simt ziņojumiem par vakcīnu blakusparādībām 15 ziņojumi atzīmēti kā būtiski blakusparādību ziņojumi. Mediķi aicina cilvēkus neignorēt veselības problēmu saasināšanos pēc vakcinēšanas, bet laikus vērsties pēc palīdzības.

Darba nespēju paaugstinātas temperatūras dēļ reti kāds atzīmē Zāļu valsts aģentūras mājaslapā kā blakusparādību, tāpēc precīzu skaitu, cik daudzi no tūkstošiem vakcinēto pirmajās dienās pēc potēšanas jutušies slikti, aģentūra nevar uzskaitīt.

Kopš vakcinācijas pret Covid-19 sākuma par blakusparādībām ziņojuši 1379 cilvēki. Pagājušajā nedēļā ziņots par 95 vakcinētajiem, par nopietniem atzīti 15 ziņojumi.

Šajos ziņojumos minēti sirds un asinsvadu sistēmas traucējumi, piemēram, ziņots par paaugstinātu arteriālo asinsspiedienu, kā arī ziņots par jušanas traucējumiem.

“Vēl es gribētu vērst uzmanību, ka tas nenozīmē, ka šos veselības traucējumus tiešām ir izraisījusi vakcīna, tie radušies laikā saistāmi ar vakcināciju,” norādīja Zāļu valsts aģentūras un Eiropas Zāļu aģentūras pārstāve Zane Neikena.

Visi šie ziņojumu nonāk ne tikai Latvijas, bet visas Eiropas datu bāzē. Tie ir būtiski tālāku secinājumu izdarīšanai.

Līdz šim Latvijā nav apstiprināts neviens vakcīnas izraisīts nāves gadījums.

Vakcinācijas projekta nodaļa otrdien, 1. jūnijā, valdību informēja par trim gadījumiem, par kuriem ziņas saņemtas pagājušajā nedēļā un kas tiek izvērtēti.

“Ir jāpiezīmē, ir saņemti 3 medicīniski neapstiprināti ziņojumi par letāliem gadījumiem. Šajā gadījumā jāpiezīmē, ka ziņotājs nav veselības aprūpes speciālists, bet tie ir iedzīvotāju ziņojumi,” informēja Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča.

Šos gadījumus izvērtēs, un tāpat arī izvērtēs gadījumu, par kuru sociālo tīklu vietnēs viens otram ziņo sociālo tīklu lietotāji.

Par 46 gadus vecā vīrieša nāvi aizvadītajā sestdienā Zāļu valsts aģentūra uzzināja no sociālo tīklu vietnēm.

“Mēs esam ievākuši visu iespējamo informāciju šobrīd. Un esam arī pieprasījuši ārstam informāciju par šo gadījumu,” informēja Neikena.

Autopsijas slēdziens vēl nav saņemts. Vīrieša radi telefonsarunā saka, ka par notikušo šobrīd nespēj runāt publiski, vien norāda, ka vairākas stundas pēc otrās “Pfizer” vakcīnas vīrietis sācis justies ļoti slikti, taču mediķiem neesot ziņojis.

Zāļu valsts aģentūra norāda – veselība ir jāvēro un nopietnus simptomus nedrīkst ignorēt.

“Būtībā momentāni jāvēršas pēc medicīniskās palīdzības, ja strauji pasliktinās veselības stāvoklis jebkurā gadījumā, un arī šeit ir sakritība laikā, kad sākās tieši neilgi pēc vakcinācijas,” norādīja Neikena.

Speciālisti uzsvēra, ka veselības stāvokļa pasliktināšanās gadījumā ir nekavējoties jāvēršas pie ārsta.

Zāļu valsts aģentūra tāpat aicina ziņot par Covid-19 vakcīnu blakusparādībām – arī tām, kas nav aprakstītas zāļu instrukcijā. To var darīt ne vien ārsti, bet arī pacienti Zāļu valsts aģentūras mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt