Latvijā jaunu Covid-19 gadījumu skaits audzis par 175%

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Latvijā joprojām inficēšanās ar Covid-19 gadījumu skaits pieaug visstraujāk – nedēļas laikā tas pieaudzis par 175%, trešdien, 7. oktobrī, preses konferencē informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Citās Eiropas valstīs saslimšanas gadījumu skaits pieaug, bet ne tik strauji, vidēji pieaugums ir par aptuveni 24%.

Neraugoties uz intensīvu infekcijas izplatību, Latvijā aizvien saslimstība ir viena no viszemākajām Eiropā – 33 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju 14 dienu laikā. Igaunijā šis rādītājs ir 51, Lietuvā – 53, Zviedrijā – 65, Somijā – 31.

Šonedēļ no pirmdienas līdz trešdienai veikti 9992 testi, atklāti 175 gadījumi, pozitīvo testu īpatsvars 1,8%, pirms nedēļas tādu bija 1,6%.

Visvairāk gadījumu atklāts Daugavpilī – 60, Rīgā atklāti – 49, Aizputes novadā – 14, Olaines novadā – 12, savukārt Kuldīgas novadā, kur iepriekš konstatēts liels uzliesmojums, šonedēļ atklāti tikai trīs jauni gadījumi, “cerams, ar to arī uzliesmojums beigsies”, pauda SPKC pārstāvis.

No pašvaldībām lielākais saslimstības radītājs bija Kuldīgas novadā – 407 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju 14 dienu laikā, informēja Perevoščikovs.

Taču viņš aicināja kritiski vērtēt šo rādītāju, jo mazā teritorijā ar mazāku iedzīvotāju skaitu uzliesmojums kādā uzņēmumā vai skolā var būtiski palielināt šo rādītāju.

Aizputes novadā šis rādītājs sasniedzis 293, Olaines novadā – 138, Daugavpilī – 129.

Perevoščikovs atzina, ka infekcija izplatās aktīvi, bet laba ziņa ir, ka, apkopojot iepriekšējo divu nedēļu rezultātus, “80% un pat vairāk konkrēto gadījumu saistīti ar konkrētiem infekcijas avotiem vai grupveida saslimšanas gadījumiem”, un varēja izsekot inficēšanās avotiem, un šis procents ir pietiekams stabils”.

Viņš skaidroja, ka pēc starptautiskām rekomendācijām situācija tiek uzskatīta par pietiekami drošu un infekcijas izplatība tiek kontrolēta, ja var izsekot aptuveni 80% gadījumu. 

Turklāt Eiropas līmenī plānots arī vienoties par papildu kritēriju – pozitīvo testu īpatsvaru no visiem testiem, un par ļoti nedrošu situāciju varētu uzskatīt, ja tas pārsniedz 4%.

Perevoščikovs arī norādīja, ka Latvija veic pietiekami daudz testu, testēšanas apjomi atbilst lielākās daļas ekonomiski attīstīto valstu rādītājiem, “nav vainas, ka testu skaits būtu zems”, minimāls testu apjoms noteikts trīs testi uz 1000 iedzīvotājiem nedēļā, bet mums to ir daudz vairāk.

Viņš arī informēja, ka šonedēļ nav atklāti nozīmīgi perēkļi, galvenokārt ir “mājas perēkļi” vai inficēšanās nelielos darba kolektīvos. Taču pietiekami uztraucošs ir fakts, ka inficēšanās aizvien biežāk notiek izglītības iestādēs. Kopš septembra sākumā reģistrēti saslimšanas gadījumi 47 izglītības iestādēs, no tām 11 iestādēs saslimuši pieci un vairāk cilvēki, piecās iestādēs atklāti 10 un vairāk gadījumi.

KONTEKSTS:  

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga, un 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedzis 25 gadījumus.

Reaģējot uz slimības izplatību, valdība nolēma, ka sejas aizsargmaskas sabiedriskajā transportā no 7. oktobra ir obligātas, izņēmumi ir 13 gadus nesasnieguši bērni un personas ar veselības problēmām. Valdība aicina arī visus iespēju robežās strādāt attālināti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti