Panorāma

Valmierā notiek vasaras teātra festivāls

Panorāma

Panorāma

Augstskolās atgriežas klātienes apmācības

Kā mācības notiks Rīgas Stradiņa universitātē un Daugavpils Universitātē

Kā plānots organizēt mācības divās augstākās izglītības iestādēs – Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) un Daugavpils Universitātē? To skaidroja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Grāmatu un studentu apliecību izsniegšana pēc iepriekšējā pieraksta. Lekcijas tikai sociālo zinātņu pirmkursniekiem. Pārējais līdz 5. oktobrim attālināti. Tādos apstākļos jauno mācību gadu jau 31. augustā uzsāks RSU studenti.

"Klātienē pilnīgi viss nenotiks. Notiks daļēji attālināti. Mēģinām jau šobrīd visu salikt tā, lai nepārklātos liels cilvēku daudzums, lai pauzes starp lekcijām neiekristu vairākām studentu grupām. Lai nebūtu drūzmēšanās, un to mēs pārbaudīsim un kontrolēsim," teica RSU Studiju departamenta pārstāve Agnese Lielā.

Universitātes auditorijās iezīmēs vietas, kur studenti varēs sēdēt, ievērojot valstī noteikto divu metru distanci. Seminārus klātienē organizēs tā, lai telpās ir vien puse no ierastā studentu skaita – tikai 6 cilvēki. Taču tas viss vien no oktobra, lai arī jauni ieteikumi augstskolām, kurus ir izstrādājuši Veselības un Izglītības ministrijas speciālisti, nosaka, ka apmācības jāīsteno klātienē jau no pirmā augusta. RTU tas nozīmē, ka jāmaina mācību pieeja tagad un tūlīt. Jo šajā augstskolā studijas joprojām notiek un turpināsies līdz pat 14. augustam, bet jaunais mācību gads sāksies tieši mēnesi vēlāk – 14. septembrī. Tostarp arī ārzemju studentiem.

"Universitāte noteikti iesaistīsies pašizolācijas atbalstā, ja tas būs nepieciešams. Ja students būs nolēmis divas nedēļas pavadīt izolējies dienesta viesnīcās, tad mēs to varēsim nodrošināt.

Mums ir pietiekams dienesta viesnīcu skaits dažādās Rīgas vietās," sacīja RTU Studiju departamenta direktore Ilze Birzniece.

Covid-19 dēļ RTU briest arī citas problēmas. Pandēmija neļauj vairākiem profesionālu programmu studentiem iziet obligāto praksi, jo uzņēmēji nevēlas pieņemt jaunus darbiniekus. Toties salīdzinoši neliela Covid-19 slimnieku skaita dēļ valstī Latviju un konkrēti RTU kā savu obligāto ārzemju studiju vietu ir izvēlējušies vairāki studenti no Francijas.

"Mēs zīmējam scenārijus un dažādas variācijas, jo šī brīža situācija apkārt neiedrošina, ka viss būs tik labi, kā tas ir šobrīd," atzina RTU Studiju departamenta direktore.

Citā, Daugavpils Universitātē, mācības arī sāksies klātienē, bet ar izņēmumu.

"Tie, kas brauc pastāvīgi, mēs turpinām šo uzņemšanu, un tagad šiem studentiem mācības notiks attālināti. Bet par "Erasmus" studentiem tiek izskatīta iespēja tām valstīm, no kuram pēc SPKC ieteikumiem var iebraukt Latvijā un nav jāievēro divu nedēļu karantīna, tad viņi var izmantot šo iespēju un braukt uz šejieni," stāstīja Daugavpils Universitātes rektora vietnieks attīstības jautājumos Jānis Kudiņš.

Kā mācīt studentus Covid-19 apstākļos, Latvijas Universitātē (LU) vēl lemj speciāli izveidota darba grupa. Un, lai arī ministrijas iesaka universitātēm sākt darbu klātienē, augstskolas gatavo arī plānu "B", ja Covid-19 saslimstības radītāji valstī atkal pieaugs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti