Dienas ziņas

Medemciema krustojums bez kreisajiem pagriezieniem

Dienas ziņas

Paliatīvā aprūpe Kuldīgas slimnīcā

JKP Rīgas mēra amata kandidāte būs Linda Ozola

JKP paziņo par savu Rīgas mēra kandidāti – Lindu Ozolu

Lai gan iepriekš Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Rīgas mēra amata kandidāts bija Saeimas deputāts Juris Jurašs, tagad politiskais spēks paziņoja par citu kandidatūru – Saeimas deputāti Lindu Ozolu. JKP reklāmas plakāti ar Ozolu izvietoti pilsētas ielās jau pirms oficiālās paziņošanas.

ĪSUMĀ:

  • Iepriekš startam Rīgas domes vēlēšanās gatavojās viens no JKP līderiem Juris Jurašs.
  • Deputātes Jutas Strīķes aiziešanas mūžībā dēļ JKP plānus nācies mainīt.
  • Tagad partija paziņojusi par citu Rīgas mēra amata kandidātu. Tā būs Saeimas deputāte Linda Ozola.
  • Ozola apņēmusies mainīt Rīgas domes pārvaldības veidu un pastiprinātu uzmanību veltīt ģimeņu atbalstam.

Maina mēra amata kandidātu

JKP Rīgas mēra amata kandidāte Ozola sola pastiprināti pievērsties ģimeņu atbalstamJānis Kincis

JKP jau ziemā gatavojās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām, kas toreiz bija paredzētas aprīlī. Tolaik JKP līderis Jānis Bordāns atklāja, ka partijas Rīgas mēra amata kandidāts būs Jurašs, solot cīņu ar korupciju un miljons koku.

Taču pēdējās dienās Rīgā parādījušās Jaunās konservatīvās partijas priekšvēlēšanu reklāmas ar jau citu pirmo numuru – Saeimas deputāti, bijušo Rīgas domnieci Lindu Ozolu. Līdz šim partijas pārstāvji atteicās apstiprināt, ka tieši viņa būs Rīgas mēra amata kandidāte. 

Trešdien, 1. jūlijā, JKP vadītājs Jānis Bordāns apstiprināja: Linda Ozola būs saraksta galvgalī.

Tikmēr Jurašs skaidroja, ka Covid-19 krīze likusi veikt virkni izmaiņu. Šajā laikā JKP skārusi vēl viena traģēdija – Jutas Strīķes nāve, kas atstāja iespaidu uz organizāciju un tās praktisko mērķu sasniegšanu. Tas viesis pārmaiņas partijas darbā - Jurašam uzticēta Saeimas Juridiskās komisijas un JKP frakcijas vadīšana Saeimā, tāpēc viņš vairs nespēj piedalīties RD pašvaldību vēlēšanās kā kandidāts, paskaidroja deputāts.

Taujāts, vai tas nozīmē, ka JKP Juridiskā komisija ir svarīgāka nekā Rīgas dome, Jurašs LTV sacīja: “Es absolūti šobrīd negribētu runāt kategorijās, kas ir svarīgāks vai mazāk svarīgs.”

"Caur Juridisko komisiju tieši šobrīd tiek pieņemti svarīgi likumi tiesiskajā laukā, savukārt Rīgas pilsētai ir nepieciešams jauns mērs. Mērs ar tādām vērtībām, kādas pilnībā īsteno Linda Ozola," sacīja partijas līderis Bordāns.

JKP Rīgas mēra amata kandidāte Linda Ozola un JKP Saeimas deputāts Juris Jurašs

Prioritātēs arī ģimenes

JKP Rīgas mēra amata kandidāte Linda OzolaJānis Kincis

JKP Rīgas mēra kandidāte Ozola iezīmēja vairākas prioritātes, ko vēlētos paveikt domē. Viena no tām ir tiesiskuma un godīgas pārvaldības nodrošināšanu Rīgas domē. Būšot aizliegts iepirkumos paredzēt “komercnoslēpuma institūtu”, un

naudas plūsmas tiešsaistes režīmā būs redzamas ikvienam, bet uzņēmēji, kuri negribēs piekrist šiem nosacījumiem, pašvaldības pasūtījumus saņemt nevarēs, sacīja politiķe.

Viņa arī vēlas likt uzsvaru ģimeņu atbalstu pilsētā, lai padarītu Rīgu par labāku vietu dzīvošanai ģimenēm. Viens no tiem būšot mājokļa pieejamības jautājums, jo daudzi nevarot atļauties iegādāties un arī īres cenas ir augstas, sacīja Ozola. Tāpēc RD varētu atbalstīt pirmā mājokļa iegādi Rīgā vismaz 1500 jaunajām ģimenēm, un šāda programma varētu tikt veidota sadarbībā ar “Altum” jauno mājokļu programmu.

Ozola arī pauda, ka Rīgas pašvaldībai esot iespēja atbalstīt programmu sievietēm mākslīgās apaugļošanas jomā. Turklāt pašvaldība varētu būt elastīgāka un palielināt vecuma griestus atbalsta saņemšanai līdz 40 gadiem.

Tāpat JKP politiķe saskata iespēju domei nodrošināt asistenta pakalpojumus mācībām bērniem ar īpašajām vajadzībām. Partija arī apņēmusies līdz 500 eiro palielināt bērna piedzimšanas pabalstu. Esot arī iespējams izveidot 2000 papildu vietas bērnudārzos, neuzbūvējot jaunas ēkas.

Jaunās konservatīvās partijas programma paredz arī spēļu zāļu slēgšanu ne tikai Rīgas vēsturiskajā centrā, bet arī pilsētas mikrorajonos.

„Politika nav solo. Mēs kā komanda arī skatāmies, kā visefektīvāk varam sasniegt savus kopējos mērķus. Šobrīd mēs redzam, ka mums ir iespēja, piedaloties Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, strādāt arī pozīcijā un pieņemt lēmumus tā, lai Rīgas domes kārtība un pārvaldība mainītos. Mēs nobalsojām par Rīgas domes atlaišanu, un mūsu pienākums ir uzņemties atbildību par šīs jomas sakārtošanu," sacīja Ozola.

Sola pārsteigumu sarakstā

Linda Ozola Rīgas domē tika ievēlēta arī iepriekšējās pašvaldības vēlēšanās, taču kopā ar partijas līderiem viņa gadu vēlāk nonāca Saeimā. Vai tagad domē Ozola nostrādās pilnu termiņu, viņa konkrēti neatbild, jo nākotni paredzēt nevarot.

“Cilvēks domā, Dievs dara. Es negribu uzminēt, kā lietas notiks pēc vairākiem gadiem,” sacīja mēra amata kandidāte.

Vienlaikus viņa pauda – ja būs iespēja piedalīties lēmumu pieņemšanā, kas maina domes darbu, tad turpinās tajā strādāt.

JKP kopīgu sarakstu ar kādām citām politiskajām partijā neveidos, apliecināja Ozola.

Pilnu sarakstu ar kandidātiem Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām JKP publicēšot tuvākajā laikā. Ozola sola sarakstā kādu pārsteigumu, taču, visticamāk, citu partijas Saeimas deputātu vai ministru tajā nebūs. JKP valdes priekšsēdētājs Bordāns noliedz, ka tas liecinot par zemām ambīcijām Rīgas domē vēlēšanās, jo, viņaprāt, arī Ozola esot spilgta politiķe.

KONTEKSTS:

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu mēra amata kandidāti

Saeima šī gada sākumā lēma atlaist Rīgas domi. Vēlēšanu datums gan divas reizes ticis pārcelts saistībā ar Covid-19 izplatības mazināšanu. Pašlaik vēlēšanu datums noteikts 29. augustā.

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas, tāpēc arī turpmāk ir noteikti vairāki ierobežojumi un piesardzības pasākumi.

Līdz jūnija beigām pasākumos iekštelpās tika ļauts pulcēties ne vairāk kā 100, bet ārtelpās – ne vairāk kā 300 cilvēku. Savukārt no jūlija pasākumos ārā drīkst pulcēties 1000 cilvēki; no augusta šie griesti būs - 3000 cilvēku. Ierobežojumi iekšā atkarīgi no telpas lieluma. Joprojām spēkā ir divu metru distances ievērošana. Bet sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegi vairs nav obligāti.

Vēlēšanu rezultāti

Provizoriskie rezultāti, CVK dati no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

Provizoriskais mandātu sadalījums

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

18 vietas Attīstībai/Par!, "PROGRESĪVIE"
12 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
10 vietas Jaunā VIENOTĪBA
7 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", Latvijas Reģionu Apvienība
5 vietas Partija "Gods kalpot Rīgai"
4 vietas Jaunā konservatīvā partija
4 vietas "Latvijas Krievu savienība"
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vēlēšanu rezultāti

Provizoriskie rezultāti, CVK dati no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

Provizoriskais mandātu sadalījums

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

18 vietas Attīstībai/Par!, "PROGRESĪVIE"
12 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
10 vietas Jaunā VIENOTĪBA
7 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", Latvijas Reģionu Apvienība
5 vietas Partija "Gods kalpot Rīgai"
4 vietas Jaunā konservatīvā partija
4 vietas "Latvijas Krievu savienība"

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt