Panorāma

Prasa obligātu ES valstu solidaritāti bēgļu uzņemšanā

Panorāma

Panorāma

Rīgas dome skaidro, kā rīkoties "X" stundā

Rīdziniekiem civilās aizsardzības semināros pietrūkst skaidrības par rīcību draudu gadījumā

Rīgā šonedēļ sākušies semināri iedzīvotājiem par civilo aizsardzību. Pasākuma dalībnieki atzina, ka pietrūcis skaidrības par konkrētām darbībām apdraudējuma gadījumā. Visvairāk neatbildēto jautājumu bija par patvertnēm, konkrētām pulcēšanās vietām un evakuācijas ceļiem.

Sākta kampaņa "Pārzini un līdzdarbojies". Pagaidām Rīgas civilās aizsardzības plāns vēl ir tapšanas procesā un padomi – vispārīgi. Piemēram, ko likt 72 stundu somā.

Iedzīvotājiem stāstīja par trauksmes skaļruņiem, televīzijas translēšanu apdraudējuma gadījumā un to, kāpēc civiliedzīvotājiem nebūtu vēlams pārvietoties militāra rakstura apģērbā. 

"Kādam varbūt šie ir pirmie soļi, lai iepazītos ar šo tēmu mazliet tuvāk," piebilda Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola ("Kods Rīgai").

Jau sākumā tika pateikts, ka semināros nerunās par ģeopolitiku, militāro stratēģiju un noteiktu darbību analīzi. Taču tieši noteiktas darbības bija tas, ko daudzi iedzīvotāji pēc vairāk nekā divu stundu garā semināra trešdienas vakarā vēlējās dzirdēt, bet kas, diemžēl, izpalika. 

Vecmīlgrāvja attīstības biedrības pārstāve Inga Biezā atzina, ka biedrībai ir ļoti lielas raizes, kā tā dēvētajā X stundā notiktu izkļūšana no Vecmīlgrāvja, jo ir tikai viens ceļš pa vienai joslai katrā virzienā.

Savukārt semināra dalībnieks Pauls atzina, ka viņam nav skaidrības, kur īsti doties ar 72 stundu somu. 

"Nācu ar interesi klausīties, kādā stāvoklī tad ir. Tā atbilde man lielā mērā jau bija, ka tas atkarīgs no veselā saprāta. Divu sienu princips, kas tika labi izstāstīts, ka starp logu un tevi jābūt kādai sienai," stāsta semināra dalībnieks Toms.

Visvairāk neatbildēto jautājumu bija par patvertnēm, konkrētām pulcēšanās vietām un evakuācijas ceļiem.  Domes mājaslapā tam atvēlēta pat atsevišķa sadaļa, bet, kā jau daudzi noprata seminārā – vēl nekas nav gatavs. Mājaslapā publicēts skaidrojums, kas jāsaskaņo un kas valdībai jāapstiprina, pirms patvertnes var aprīkot.

Domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola skaidroja, ka viss ir procesā un iedzīvotājiem stāstītas pamatlietas, kā pasargāt sevi un tikt galā pirmajās trīs dienās. Esot apzinātas vairāk nekā 400 patvertņu, bet apsekoti daži desmiti adrešu, kur īslaicīgu patvertni varbūt varētu ierīkot. 

"Ir arī izglītības iestādes, jo ir virkne skolu, kas ir tipveida skolas un tad, ja mēs identificējam vienā projektā, ka šim projektam pagraba telpas ir pielāgojamas, tas izmantojams arī citām iestādēm," skaidroja Ozola.

Uz pirmo semināru bija ieradušies ap 40 cilvēku, tostarp domnieki, organizāciju un dienestu pārstāvji. Bet tiešraidē semināru vēroja līdz 100 cilvēku. Pašvaldībā gan saka, ka kopējais skatījumu daudzums esot lielāks.

Kopumā plānoti astoņi semināri rīdziniekiem. Izmaksas segs no pašvaldības iekšējiem resursiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti