Dienas ziņas

Iedzīvotāji vērtē Evikas Siliņas valdības darbu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Vairākas partijas Rēzeknē plāno veidot kopīgu biroju

Vairākas partijas Rēzeknē veido kopīgu biroju

Koalīcijas, opozīcijas un Saeimā nemaz netikušas partijas zem viena jumta. Ar tādu ieceri vairākas partijas iecerējušas janvārī Rēzeknē izveidot kopīgu biroju. Līgumi par īri ar ēkas īpašnieku vēl tiek slēgti šobrīd, bet LTV zināms, ka interesi izrādījušas  Jaunā konservatīvā partija, Nacionālā apvienība, "Progresīvie", "Jaunā Vienotība", Latvijas Reģionu apvienība un Latvijas Zaļā partija.

Abās Latgales lielākajās pilsētās šogad aktīvākās biroju veidošanā bijušas partijas "Stabilitātei! un "Kopā Latvijai". Tas licis sarosīties partijām, kas pozicionē, ka pārstāv tām pretēju – eiropeisku skatījumu Latgales un Rēzeknes attīstības jautājumos.

"Rēzeknē ir dažādi uzskati, dažādi vēji, kas joprojām jūt līdzi Krievijas tirāna valdošajai varai. Tāpēc nav variantu – ir jāsastrādājas kopā," atzina Jaunās konservatīvās partijas valdes loceklis Guntis Rasims.

Katrai partijai būšot savs laiks, kad birojā darboties, tomēr iecerēts arī satikties. Piemēram, visiem opozīcijā esošajiem Rēzeknes domes deputātiem.

"Attiecībā uz politisko procesu Rēzeknē būtu ļoti svarīgi, ka veidojas spēcīga opozīcija, kas spēj uzdot jautājumus esošajai pozīcijai, kādēļ tiek darīta viena vai otra lieta," norādīja "Jaunās Vienotības" valdes loceklis Arvils Ašeradens.

Par jautājumiem, kuros partijām nesaskan domas, birojā nerunās.

"Te mēs skatīsim tikai tos jautājumus, kas saistīti pamatā tikai lokālā līmenī. Lai nesastrīdētos. Sastrīdēties mēs latvieši, latgalieši varam par jebkuru jautājumu, sevišķi virtuvē," atzina Guntis Rasims.

Viedokļi gan jau šobrīd atšķiras par to, kā risināt Rēzeknes pašvaldības finanšu problēmas. Guntis Rasims, kas ievēlēts Rēzeknes novada domē, spriež, ka būtu jāsāk finanšu stabilizācija. "Jaunās Vienotības" vadītā Finanšu ministrija iejaukšanos pašvaldības finanšu vadībā nesāk, uzdodot jaunus uzdevumus esošajai domei un pašvaldības administrācijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti