Jēkabpilī darbu atstāj ģimenes ārsts, par kuru saņemts daudz sūdzību

Jēkabpilī ģimenes ārstu trūkumu izdevies mazināt vien uz gadu. Dakteris Jurijs Jermaks izbeidzis līgumu ar Nacionālo veselības dienestu (NVD). Šķiršanās gan nav bijusi mierīga. NVD neslēpj – par ārstu saņemts milzums sūdzību. To apliecina arī pašvaldībā.

Jēkabpilī darbu atstāj ģimenes ārsts, par kuru saņemts daudz sūdzību
00:00 / 03:21
Lejuplādēt

Ģimenes ārstu Juriju Jermaku pirms aptuveni gada Jēkabpilī sagaidīja ar lielu prieku. Gan pensijā, gan arī mūžībā pēdējā laikā bija devušies vairāki apkaimes ģimenes medicīnas speciālisti, un ārsts Jermaks palīdzēja trūkumu risināt. Jermaks sāka darbu Jēkabpils novada Dignājas un Dunavas pagastos. Tāpat viņš atvēra praksi Jēkabpils pilsētā. Dignājā un Dunavā darbu ģimenes ārsts izbeidzis jau pavisam drīz, bet tagad līgums lauzts arī ar NVD, un ārsta pēdējā darbadiena ir 15. aprīlis.

"Mums savstarpēji neizdevās kaut kā sadarboties. Es nepārspīlēšu – mums visi iespējamie telefoni ir “sarkani”, jo par dakteri ļoti sūdzas. Un dakteris to zina. Sūdzas par to, ka dakteris nav pieejams, ka dakteris nav sazvanāms, ka dakteris neizpilda solījumus, ka dakteris neatver slimības lapas vai otrādi – dakteris ilgstoši nenoslēdz slimības lapas. Un, protams, ir vēl arī nepatīkamākas sūdzības," stāstīja NVD līgumpartneru departamenta direktore Daiga Vulfa.

Viņa skaidroja – formāli līgums ir izbeigts pēc ārsta iniciatīvas, taču realitātē sūdzības par ārstu nāk teju ik dienas. Jēkabpils apkārtnē ģimenes ārstu trūkums bijusi nopietna problēma, un līguma laušana ar dakteri Jermaku situāciju neuzlabos. Daktera praksē pierakstītie iedzīvotāji aicināti pārrakstīties pie citiem tuvējiem ārstiem vai pie jebkura cita ģimenes ārsta pēc savas izvēles.

"Cilvēkiem piedāvājam – tie, kuri ir reģistrējušies pie daktera [Jurija] Jermaka, reģistrēties pie dakteres [Aijas] Graudiņas, kurai ir liela prakse jau. Bet pie viņas sāks strādāt topošais ģimenes ārsts, rezidents dakteris [Guntis] Balodis. Tā kā īstenībā jau dakteres Graudiņas uzraudzībā dakteris Balodis varētu šos pacientus aprūpēt," skaidroja Vulfa.

Latvijas Radio mēģināja sazināties arī ar pašu dakteri Jermaku. Taču gan NVD, gan ārsta prakses mājaslapā norādītos prakses un ārsta privātos tālruņa numurus nebija iespējams sazvanīt.

To, ka ārstu ir teju neiespējami sazvanīt, apstiprināja arī NVD. Tāpat tas parādījies arī daļā sūdzību. Neapmierinātību ar grūtībām piekļūt ārstam pauduši arī viņa pacienti interneta forumos. Par grūto sadarbību ar dakteri Jermaku runāja arī Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks veselības un sociālo pakalpojumu jautājumos Aivars Vanags ("Konservatīvie"). Uz viņa telefona zvaniem ārsts gan atbildot, taču tas situāciju neuzlabo.

"Parādījās cilvēku sūdzības – ja parādās sūdzības, tad jāreaģē. Ka laika kavējumi, nav praksē, vēl šādas visādas lietas – par dokumentu nesakārtošanu. Nu, uz šo brīdi šo praksi pārņem daktere Graudiņa. Stažēties pie viņas nāk dakteris Balodis, kas pēc pusotra gada arī varētu būt ģimenes ārsts. Viņš ir mūsu stipendiāts. Jāgaida pusotrs gads. Būs jāpiecieš, bet es domāju, ka to atrisinās," sacīja Vanags.

Viņš uzskata, ka ar šī brīža resursiem un rezidenta iesaisti situāciju izdosies atrisināt. Vanags gan atzina – tas iespējams vien pie noteikuma, ka novadu tuvākajā laikā neatstāj vēl kāds ģimenes medicīnas speciālists.

Veselības inspekcijā Latvijas Radio informēja – ārsta Jurija Jermaka ārsta praksē veiktas kopumā četras pārbaudes. No tām vienā reizē konstatēta neatbilstība darba organizācijā, medicīniskās un dokumentācijas lietvedības kārtībā. Toreiz Veselības inspekcija sniegusi rekomendācijas nepilnību novēršanai un uzdevusi veikt pilnveides pasākumus. Vēlāk, ierodoties pārbaudīt, vai uzlabojumi veikti, prakse bijusi slēgta. Ar ārstu inspekcijai nav izdevies sazināties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt