Jēkabpilī joprojām trūkst ģimenes ārstu

Pagājušā gada nogalē Jēkabpils pilsētas pašvaldība aktualizēja problēmu ar jaunu ģimenes ārstu piesaisti. Esošo ģimenes ārstu ir par maz, un viņiem ir pārāk liela slodze – lielai daļai pacientu skaits pārsniedz 1500. Pagājis pusgads, bet problēma joprojām ir aktuāla.

ĪSUMĀ:

  • Jēkabpilī jau pērn aktualizēta tēma par ģimenes ārstu trūkumu, bet nekas nav mainījies.
  • No 17 Jēkabpils ģimenes ārstiem tuvu pensijas vecumam ir astoņi.
  • Pašvaldība gatavojas aktīvāk iesaistīties ģimenes ārstu meklēšanā.

Jēkabpilī pašlaik strādā 17 ģimenes ārsti, bet ar šo skaitu nepietiek, jo pēdējo gadu laikā Jēkabpilī nav atvērta neviena jauna ģimenes ārsta prakse, bet esošajiem jāpieņem arī pensijā aizgājušo kolēģu pacienti. Pērn pelnītā atpūtā devās divi ģimenes ārsti. Tuvā nākotnē problēma var vēl vairāk saasināties.

Jēkabpilī joprojām trūkst ģimenes ārstu
00:00 / 02:25
Lejuplādēt
“Mēs esam tomēr salīdzinoši krietnā vecumā, neteiksim, ka tik krietnā, bet pāri 60. Tuvojamies pensijas vecumam. Tā slodze tiešām ir par grūtu,” norādīja ģimenes ārste Ināra Antonova.

No esošajiem 17 ārstiem pensijas vecumā vai tuvu tam ir astoņi. Pēc viņu aiziešanas pensijā Jēkabpilī paliks tikai deviņi ārsti. Lai problēmu risinātu, Jēkabpils pilsētas pašvaldība jau ziemā organizēja tikšanos ar Latvijas Universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes rezidentūras studentiem. Diemžēl bez rezultātiem. Uztraukumā par situāciju ģimenes ārsti atkārtoti aktualizē problēmu.

“Tika piesaistīta pašvaldība, Nacionālā veselības dienesta pārstāvji un no Ģimenes ārstu asociācijas, lai šo jautājumu plašākā lokā izklāstītu un lai vairāk pašvaldību iepazīstinātu ar šo problēmu,” pastāstīja ģimenes ārste Aija Graudiņa.

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps paskaidroja, ka ir izdomāta aktivitāte, kas varētu palīdzēt.

“Pa šo pusgadu mēs neesam tikuši nevienu soli tālāk, nekā mēs bijām pirms pusgada. Šodien mēs atkal sanācām kopā, runājām. Izrunājām to, ka mēs – pašvaldība – varētu iesaistīties šajā procesā vēl aktīvāk. Līdz ar to vietniece Kristīne Ozola brauks uz Rīgu atkal uzrunāt rezidentus un mēģināt sarunāt to dienu, kad 30 - 40 rezidenti varētu uz divām dienām apmeklēt Jēkabpili,” pastāstīja Kraps.

Pasākuma mērķis ir rezidentiem parādīt, kāda ir Jēkabpils, tās infrastruktūra un atpūtas iespējas, iepazīstināt ar Jēkabpils izglītības iestādēm un sporta iespējām, kā arī atgādināt studentiem, ka tad, ja viņi nāks strādāt uz Jēkabpili, pašvaldība ir gatava jaunajiem ģimenes ārstiem nodrošināt dzīvojamo platību un telpas privātprakses iekārtošanai. Jēkabpils pilsētas pašvaldība un ģimenes ārsti vienojušies par regulāru tikšanos, lai kopā risinātu problēmas, kas skar abas puses.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt