Sporta studija

Naivais jautājums: Vai piektdien būs klusākās LFF prezidenta vēlēšanas šajā gadsimtā?

Sporta studija

Sporta studija. WRC, Porziņģis un LFF prezidenta vēlēšanas

Jēkabpils Lūši atgriežas čempiona tronī

Pilsēta, kur mīl volejbolu. «Jēkabpils Lūšu» zelta triumfs priecē komandu un pacilā līdzjutējus

Jau vairāk nekā 10 gadus Jēkabpils ir uzņēmusies lūšu aizbildņa lomu Rīgas Zooloģiskajā dārzā, bet aprīlī svarīgāki par floru un faunu pilsētā bija notikumi volejbola laukumā. "Jēkabpils Lūši" piekto reizi septiņos gados izcīnīja Latvijas čempionu titulu, zelta tronī atgriežoties pēc vienas sezonas pārtraukuma. 

ĪSUMĀ:

  • Jēkabpilī spēles pret Daugavpili vienmēr uzskata par īpašām arī bez zelta medaļu likmes.
  • "Lūšu" volejbolistus īpaši iepriecināja Latvijas čempionu titula izcīnīšana savu līdzjutēju priekšā.
  • Skatītāju aizrautība pēdējā finālsērijas spēlē apliecināja - Jēkabpilī mīl volejbolu.
  • Latvijas Volejbola federācijā aizvadītā čempionāta izskaņu uzskata par labu pakāpienu nākamajai sezonai.
  • "Lūšu" volejbolistu Jāni Medeni vecāki pēc uzvaras laukuma malā sveica ar skanīgu dziesmu.

Latvijas volejbola pavasaris 2024. gadā bija citāds nekā parasti. Pirmoreiz 10 gadu laikā finālsērijā neredzējām treneri Raimondu Vildi un viņa trenēto komandu, toties ir attīstījies cits brīnišķīgs duelis – "Jēkabpils Lūši" pret "Ezerzeme/Daugavpils Universitāte" komandu.

Latvijas Televīzijai ierodoties Jēkabpilī, pašmāju volejbola čempionāta finālsērija tuvojās kulminācijai. "Ezerzemei/DU"  obligāti bija jāizcīna uzvara, lai sērija turpinātos Daugavpili, bet "Lūšiem" nepieciešama vairs tikai viena uzvara, lai komanda atkal tiktu kronēta kā Latvijas titula īpašniece. Lai gan abas komandas finālsērijā tikās pirmo reizi,

Jēkabpils un Daugavpils klubu duelis ir kļuvis par kārtīgu Austrumlatvijas volejbola derbiju.

Daugavpils un Jēkabpils spēles vienmēr ir bijis derbijs, uzsvēra "Jēkabpils Lūšu" ģenerālmenedžeris Māris Trušelis. 

"Neatkarīgi no tā, vai agrāk bija Jūrmala vai "RTU/Robežsardze" pret "Lūšiem", mums ar Daugavpili vienmēr ir bijis derbijs, un ne vienmēr ir gājis ļoti raiti, bet svarīgākos mačus vismaz šajā sezonā esam uzvarējuši," sacīja Trušelis. "Tautai patīk, ka [Jēkabpils] klubā sejas praktiski nemainās. Treneris [Mārcis Obrumans] vispār mums ir... gribētu nosaukt viņu par leģendu volejbolā, bet es ļoti ceru, ka līdz tam viņam vēl tālu. Viņš pierādīs sevi ne tikai "Jēkabpils Lūšos". Es vairāk teiktu, ka tas ir augsta līmeņa amatierisms, kas mums šobrīd dominē "Jēkabpils Lūšos", bet lielākā daļa spēlētāju mums ir topošie profesionāļi – studenti."

Vērojot finālsēriju, par amatieriem gan komandas nenosaukt – augsta līmeņa volejbols bija visās finālsērijas spēlēs.

Arī pēdējo spēli Jēkabpilī komandas sāka līdzīgi, pirmos divus setus dalot uz pusēm, tomēr turpinājumā meistarīgāki bija "Lūši". Parādot Sēlijas spēku, komanda pēc gada pārtraukuma atguva Latvijas čempiones godu.

"Katram titulam ir savs stāsts, sava vēsture. Man grūti pateikt, kurš ir nozīmīgāks, kuru ir bijis emocionāli vai fiziski grūtāk izcīnīt," sacīja čempionu treneris Mārcis Obrumans. "Šis [tituls] arī ir ar savu stāstu. Priecē, ka ilgi nebija jāgaida, – tikai gads, lai mēs atkal kļūtu par Latvijas čempioniem."

"Jēkabpils Lūšu" volejbolists Zigurds Adamovičs atzina, ka sezonas sākums komandai nebija vieglākais, bet turpinājumā izdevās izcīnīt vairākus titulus un bronzu Baltijas līgā. Adamovičs aizvadīto sezonu uzskata par vienu no labākajām karjerā, un gaisotne, kādā komanda izcīnīja čempionu titulu, viņu aizkustināja jo īpaši. 

"Ļoti skaisti, man vienkārši trūkst vārdu. Tā atmosfēra, kas šodien valdīja šeit, sporta namā… Es spēlēju ļoti ilgi Jēkabpilī, bet ko tādu es nebiju redzējis," sajūsminājās Adamovičs.

Savukārt čempionvienības volejbolists Jānis Medenis pirms gadumijas gūto uzvaru Latvijas kausa izcīņā uzskata par panākumu, kas palīdzēja komandai sezonas turpinājumā. 

"Pirms tam Baltijas līgas regulārajā čempionātā mēs nespēlējām labi. [Latvijas] kausā no 0-2 pusfinālā pret "RTU/Robežsardze/Jūrmala" komandu ieguvām tonusiņu. Uzvarējām kausu, no 7. vietas Baltijas līgā [sasniedzām] 3. vietu un tagad Latvijas čempis. Latvijas kauss bija kurbulītis, kas visu laiku mūs dzina uz priekšu," teica Medenis.

"Jēkabpils Lūšu" volejbolists Jānis Jansons piebilda, ka

visa komanda smagi strādāja un arī strīdējās, bet grūtais darbs un daudzās stundas treniņos ielika pamatu sezonas zelta finišam.

Latvijas Volejbola federācijas (LVF) ģenerālsekretārs Arnis Tunte atzina, ka arī čempionāta rīkotājiem sezonas gaitā bija kāpumi un kritumi, bet emocijām bagātie mirkļi finālsērijas noslēgumā Jēkabpilī apliecināja, ka LVF darbojas pareizā virzienā.

"Noteikti tā, kā viņa [sezona] noslēdzas, tā gribētos, lai nākamā sezona sākas un ejam nākamajā līmenī," finālsērijas noslēgumā sacīja Tunte. "Jēkabpils noteikti ir ielikusi spilgtas tradīcijas un pamatus, lai citiem ir, kur augt, bet noteikti nevienā mirklī nesaku, ka Daugavpils neizveidotu ko līdzīgu, ja finālsērija turpinātos. Zinu, ka arī Pierīgas klubi gatavojas, audzē muskuļus, jo tas, kas notika šodien, tiešām ir motivācija gan federācijai, gan sportistiem, gan faniem un klubiem. Tas ir tas, uz ko mēs ejam, un noteikti jebkurš gribētu būt šeit un jebkurš gribētu būt šādā atmosfērā."

"Lūšus" kā ļoti labu organizāciju, kas māk popularizēt volejbolu, slavēja čempionu spēlētājs Medenis, aicinot uz Jēkabpili ikvienu, kurš vēlas baudīt īstu volejbolu. Savukārt "Jēkabpils Lūšu" ģenerālmenedžeris Māris Trušelis uzsvēra, ka līdzjutēju lielais atbalsts un ieinteresētība nosaka kluba tapšanu un veiksmīgu darbību.

"Klubs nav projekts, tas ir dzīvesstāsts. Tas, kas vismaz mums ir," teica Trušelis.

Īpaša spēle volejbols ir arī Vidvudam Medenim, kuru Jānis Medenis nešaubīdamies dēvē par labāko tēti pasaulē.

"Volejbols ir kustība – tu nekad nevari būt statisks. Iemānīt, ieservēt bumbu kādā punktā, tas taču ir ļoti radoši," spēles izaicinājumus savulaik atklāja Vidvuds Medenis. "Tēvs ir priecīgs. Ja dēls mums ir dāvājis… Ko tur liegties, vai ne? Tādi tie vecāki ir – viņi uzņems serves un, kad vajag, tad iegremdē arī."

Čempionu svinības Medeņu ģimene Jēkabpils Sporta namā sāka ar suminājumu dziesmā.

"Sveiks, lai dzīvo, sveiks, lai dzīvo, lai dzīvo sveiks! Un tā sirsniņa, ko viņš mīlē, lai dzīvo sveiks! Un tas volejbols, ko viņš mīlē, lai dzīvo sveiks," skanēja laukuma malā.

"Labākie vecāki pasaulē, es mīlu viņus!" jo priecīgāks par zelta dienu bija Jānis Medenis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti