Dienas ziņas

Sūtījumu saņemšanu apgrūtina nepiemērotas pastkastes

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Jēkabpils novadā darbu sāk ģimenes ārsts

Jēkabpils novadā darbu sāks ilgi gaidīts jauns ģimenes ārsts

Divos Jēkabpils novada pagastos paplašinātas iedzīvotāju iespējas saņemt primārās veselības aprūpes pakalpojumus tuvāk dzīvesvietai. Ciemos, kur līdz šim bija feldšerpunkti, tagad darbu sācis ģimenes ārsts. Jau vairākus gadus gan Jēkabpilī, gan apkārtējos novados ir izteikts ģimenes ārstu trūkums, tādēļ jaunas prakses atvēršana ir sevišķi nozīmīga.

Ģimenes ārsts Jurijs Jermaks uzsācis darbu Jēkabpils novada Dignājas pagastā un Dunavas pagastā, kā arī atvēris praksi Jēkabpils pilsētā. Trīs dienas nedēļā viņš pieņems pacientus pilsētā, bet divas dienas nedēļā – Dignājā un Dunavā. Līdz šim ārsts strādāja Rīgā, bet nolēma savu dzīvi kardināli mainīt.

“Man vispār patīk ārpus Rīgas, jo varbūt nedaudz mazāk tā stresa, cilvēki ir mazliet savādāki, un man vispār hobiji ir saistīti ar brīvā laika pavadīšanu ārpus Rīgas,” stāstīja Jermaks.

Līdz šim gan Dignājas pagasta Vandānu ciemā, gan Dunavas pagastā nebija ģimenes ārsta. Darbojās feldšerpunkti, bet tie nenodrošināja tik lielu pakalpojumu piedāvājumu, kā to var ģimenes ārsts. Piemēram, feldšeris nav tiesīgs izrakstīt kompensējamo medikamentu receptes, tāpat arī nosūtījumus pie speciālistiem.

Tagad vietējiem vairs nevajadzēs mērot tālu ceļu, lai tiktu pie ģimenes ārsta.

“Visu laiku bija jābrauc uz Jēkabpili, bet tur arī grūti tikt pie ģimenes ārstiem. Es pozitīvi vērtēju,” sacīja Dignājas pagasta iedzīvotājs Juris.

Dignājieši un dunavieši netiek automātiski piereģistrēti pie jaunā ģimenes ārsta. Lai piereģistrētos, iedzīvotājiem pašiem jāzvana un jāpiesakās, tādēļ ārstam vēl nav zināms kopējais pacientu skaits.

“Ņemot vērā to, ka jau pirmajās dienās pieteicās ļoti daudz cilvēku gan no Jēkabpils, gan arī no Dignājas un Dunavas, es domāju, ka pacientu skaits būs pietiekoši liels kopsummā. Un kāpēc vispār tā prakses vieta bijusi, – jo Jēkabpilī pietrūkst ģimenes ārstu, ir pietiekoši daudz pacientu, kuri ir bez ģimenes ārstiem,” norādīja  Jermaks.

Dignājas pagasta pārvaldē gan pauž satraukumu par ģimenes ārsta plānotajiem pieņemšanas laikiem.

“Dunavā ir no rīta, šeit ir no diviem, bet, ja tur būs cilvēku rinda un ja dakteris atbrauks pustrijos vai četros, cilvēki būs neapmierināti un negaidīs. Vajadzētu būt tā, ka vienu dienu Dunavā, vienu dienu Dignājā,” sacīja Dignājas pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Raubiška.

Tā kā abos pagastos prakses ir nupat atvērtas, daudzas nianses, tostarp pieņemšanas laiki vēl tiks precizēti un uzlaboti. Feldšeri, kuri līdz šim strādāja feldšerpunktos, darbu nezaudē. Viņi tagad ir jaunā ģimenes ārsta palīgi.

Pēdējo mēnešu laikā Jēkabpilij un Jēkabpils novadam izdevies piesaistīt kopumā divus jaunus ģimenes ārstus, bet kopš 2020. gada sākuma četri ģimenes ārsti devušies pensijā.

Šobrīd pilsētā un novadā, kur kopējais iedzīvotāju skaits ir 27,6 tūkstoši, strādā 20 ģimenes ārsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt