Krustpunktā

Krustpunktā - satiksmes ministrs Tālis Linkaits

Krustpunktā

Vietvaru līderu vēlēšanas, nodokļu izmaiņas un situācija ar vakcināciju pret Covid-19

Ko darīt, lai rudenī Covid-19 izplatības dēļ daudzas dzīves jomas neapstājas atkal?

Jauna Covid-19 uzliesmojuma gadījumā plāno pieeju «ātrāk visu aizvērt, ātrāk atvērt»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 10 mēnešiem.

Gadījumā, ja Latvijā nāksies piedzīvot vēl vienu būtisku Covid-19 uzliesmojumu, plāno rīkoties pēc stratēģijas “ātrāk visu aizvērt, ātrāk atvērt”, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” pastāstīja premjera parlamentārā sekretāre Evika Siliņa.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) mudina jau tagad sagatavot saprotamus rīcības scenārijus, kā vēl viena Covid-19 uzliesmojuma gadījumā uzņēmēji varētu vismaz kaut kādā veidā turpināt darbu. “Galvenais uzsvars: cik ilgi var, jāmēģina izturēt ar drošības protokoliem. Bet vienalga ir jāgatavojas jau tagad, ja nu būs sliktākais scenārijs. Jāsagatavojas tam, lai tas neiestājas piepeši,” sacīja LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

“Viena no problēmām pagājušajā gadā bija, ka mēs nenoreaģējām pietiekoši asi [uzliesmojuma sākumā]. Skaitījām kvadrātmetrus ilgi. Un ar lobija organizācijām bija smagas diskusijas, ko vērt ciet, ko ne. Un rezultāts bija tāds uztiepts.

Galvenā vēlme bija maksimāli neaizvērt un atstāt vaļā visu to, ko var atstāt. Bet, kā jūs redzējāt, neviens īsti nebija apmierināts ar gala rezultātu, jo tas ievilkās,” norādīja Siliņa.

Tāpēc jauna uzliesmojuma gadījumā iecere ir reaģēt daudz asāk: “Ātrāk aizvērt, ātrāk atvērt”.

Tāpat esot jāpārstrādā luksofora princips ierobežojumu ieviešanā, lai iedzīvotāji varētu saprastu gaidāmo rīcību.

“Tas “ātrāk aizvērt, ātrāk atvērt” griež tomēr ausī, jo tas ir pietiekami dārgs pasākums,” komentēja Endziņš.

Viņaprāt, šāda rīcība izmaksātu pārāk dārgi. “Melnais scenārijs būtu vajadzīgs tajā brīdī, ja uzrodas kāds jauns Covid-19 variants, pret kuru neiedarbojas vakcīnas. Tad būs svarīgi ātri noreaģēt. Bet, ja tā situācija ir ar šā brīža kārtīm, tad mums vajadzētu mēģināt iztikt ar drošības protokoliem,” sacīja Endziņš.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai, kas beidzās 9. jūnijā. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība novembrī atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, bet, tā kā saslimstība ar Covid-19 nemazinājās, ārkārtējā situācija tika pagarināta līdz 6. aprīlim. Pēc ārkārtējās situācijas beigām valstī saglabājušies vairāki drošības pasākumi.

Ņemot vērā epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos, 1. jūnijā valdība vienojās, ka darbu varēs atsākt lielie tirdzniecības centri un kultūras iestādes, tostarp muzeji. Jau iepriekš lemts, ka var notikt izlaidumi un vasaras nometnes. Vēl ir arī atvieglojumi tiem, kuri ir izslimojuši Covid-19 vai arī potējušies pret to, – no 1. jūnija var sniegt un saņemt individuālus pakalpojumus, kā arī no 15. jūnija var apmeklēt kultūras pasākumus. Tāpat Covid-19 sertifikātu saņēmušie cilvēki no 15. jūnija var apmeklēt restorānus arī iekštelpās un aizvadīt gan individuālus, gan grupu sporta treniņus telpās

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti