Ar Covid-19 sertifikātu sportot drīkstēs arī iekštelpās; atļaus sporta sacensības ārā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

No 15. jūnija iekštelpās varēs notikt sporta treniņi tām personām, kuras būs saņēmušas Covid-19 sertifikātu. Vienlaikus būs atļauts organizēt sporta sacensības ārā. To ceturtdien lēma valdība. 

Darbu organizētā un kontrolētā veidā drīkstēs atsākt arī iekštelpu sporta norises vietas, piedāvājot treniņus personām, kuras varēs uzrādīt derīgu sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikātu. Atbilstoši minēto sertifikātu veidiem atšķirsies arī pakalpojumu sniegšanas noteikumi un epidemioloģiskās drošības prasības. 

Sporta treniņi iekštelpās drīkstēs notikt gan individuāli, gan grupā, nosakot to organizēšanai ievērojamos epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Iekštelpu treniņos noteikts, ka vienai personai nepieciešams nodrošināt ne mazāk kā 25 kvadrātmetrus no apmeklētājiem pieejamās sporta norises vietas telpu platības. Savukārt peldbaseinā vienai personai ir jānodrošina 15 kvadrātmetri no ūdens virsmas platības. 

Tāpat noteikts, ka sporta treniņa telpu piepildījums nedrīkst pārsniegt 20% no maksimāli iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj šo telpu infrastruktūra. Pie ieejas labi redzamā vietā jābūt izvietotai informācijai, tai skaitā svešvalodās, par maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu, kas vienlaikus var atrasties konkrētajā vietā.

Tikmēr grupu treniņos vienā treniņgrupā drīkst pulcēties ne vairāk kā 12 personas, ieskaitot sporta speciālistus. Ja to pieļauj attiecīgās sporta treniņa norises telpas platība, tiek ievēroti noteikumi par platību uz vienu personu un noslodzi, dažādu treniņgrupu plūsmas fiziski nepārklājas, kā arī tiek nodrošināta to darbības atsevišķa uzraudzība, vienlaikus drīkst norisināties vairāku treniņgrupu darbs. Treniņa laiks nedrīkst pārsniegt 90 minūtes.

Vienlaikus valdība noteica, ka ģērbtuvēs maksimālais piepildījums nedrīkst pārsniegt 25%, kā arī sporta telpā jābūt nodrošinātai apmeklētāju un iesaistīto darbinieku reģistrācijai.

Gadījumā, ja tiks konstatēta saslimšana ar Covid-19, Slimību profilakses un kontroles centrs ir tiesīgs pieprasīt iestādēm nodot apmeklētāju un sporta treniņos iesaistīto darbinieku personu datus, informāciju par treniņu norises datumu un vietu. 

Latvijas Veselības un fitnesa asociācija gan paziņojusi, ka lielākā daļa biedru sporta zāles tik un tā neatvērs, jo pārāk mazai daļai klientu un darbinieku ir Covid-19 sertifikāts. 

Vienlaikus valdība lēma, ka būs atļautas organizētas sporta sacensības ārā.

Sacensībām ir jābūt iekļautām attiecīgā sporta veida Sporta likumā noteiktā kārtībā atzītās sporta federācijas sacensību kalendārā, kas ir publicēts tās tīmekļvietnē. Sacensībās nedrīkstēs piedalīties sportisti, kas ir jaunāki par septiņiem gadiem.
     
Tāpat sacensību norises vietā (autosportā – ātrumposma norises teritorijā) vienlaikus drīkstēs atrasties ne vairāk kā 300 personas, ieskaitot sportistus un darbiniekus, kas ir tieši saistīti ar sacensību norises nodrošināšanu. Visas sacensību norisē iesaistītās un ar sacensību norises nodrošināšanu saistītās personas būs nepieciešams akreditēt.

Sacensību norisē piepildījums ģērbtuvēs nedrīkstēs pārsniegt 25% un tā, lai vienas komandas vai sportista apkalpojošie sporta darbinieki nekontaktējas ar citu komandu vai citu sportistu apkalpojošiem sporta darbiniekiem. 

Paredzēts, ka apbalvošana klātienē drīkstēs notikt tikai individuāli.

Ārtelpu sporta sacensības klātienē turpmāk arī drīkstēs vērot skatītāji, kuri uzrāda  sadarbspējīgu vakcinācijas pret Covid-19 vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu. Sacensību rīkotāji ir atbildīgi par skatītāju plūsmas organizēšanu un kontrolēti atbilstoši epidemioloģiskās drošības prasībām.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai, kas beidzās 9. jūnijā. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība novembrī atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, bet, tā kā saslimstība ar Covid-19 nemazinājās, ārkārtējā situācija tika pagarināta līdz 6. aprīlim. Pēc ārkārtējās situācijas beigām valstī bija saglabājušies vairāki drošības pasākumi.

Ņemot vērā epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos, 1. jūnijā valdība vienojās, ka darbu varēs atsākt lielie tirdzniecības centri un kultūras iestādes, tostarp muzeji. Jau iepriekš lemts, ka var notikt izlaidumi un vasaras nometnes. Vēl ir arī atvieglojumi tiem, kuri ir izslimojuši Covid-19 vai arī potējušies pret to, – no 1. jūnija var sniegt un saņemt individuālus pakalpojumus, kā arī no 15. jūnija varēs apmeklēt kultūras pasākumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti