Ieviesīs palīdzības pabalstu bērnu pieskatīšanai Covid-19 pandēmijas laikā

Plānots ieviest slimības palīdzības pabalstu bērnu pieskatīšanai Covid-19 pandēmijas laikā, paredz valdības ārkārtas sēdē atbalstītie grozījumi likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu".

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") pēc sēdes informēja, ka valdība atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) priekšlikumu, ka gadījumā, ja Covid-19 dēļ bērniem līdz desmit gadu vecumam būs jāmācās attālināti, tad valsts bērna vecākam segs darbnespējas lapu.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš un veselības ministre Ilze ViņķeleJānis Kincis

"Mēs pieņēmām lēmumu sniegt atbalstu vecākiem, kuriem ir mazi bērni, kas Covid-19 ierobežojumu dēļ nevar klātienē apmeklēt skolu un spiesti būt mājās.

 

Kāds no vecākiem varēs saņemt slimības lapu, atbalstu, pieskatot mājās bērnu līdz 10 gadu vecumam," sacīja valdības vadītājs.

Veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!") atzīmēja: "Tas atbalsts tiks attiecināts uz tiem vecākiem, kuriem piespiedu palikšana mājās ierobežojumu dēļ varētu būt šajās infekcijas vairāk skartajās pašvaldībās vai arī tajās pašvaldībās, kur papildu ierobežojumi nav piemēroti, bet kurās grūti nodrošināt šo trīs kvadrātmetru platību uz skolēnu, kas prasīs pārkārtošanos ilgāku laiku."

LM informēja, ka pabalstu izmaksās 60% apmērā no pabalsta pieprasītāja vidējās apdrošināšanas iemaksu algas par iepriekšējiem 12 kalendārajiem mēnešiem. Pabalstu neizmaksās, ja persona strādā, veic saimniecisko darbību un gūst ienākumus vai personai piešķirts cits sociālās apdrošināšanas pabalsts vai dīkstāves atbalsts. Plānots, ka slimības palīdzības pabalstu finansēs no valsts pamatbudžeta. Lai to saņemtu, cilvēkam būs nepieciešams iesniegt iesniegumu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā.

Vienreizējo slimības palīdzības pabalstu par 14 kalendārajām dienām būs tiesības pieprasīt vienu reizi laikposmā no 2020.gada 2.decembra līdz 31.decembrim un vienu reizi laikposmā no 2021.gada 1.janvāra līdz 2020.gada 30.jūnijam vienam no bērna vecākiem, ja viņš nevar strādāt attālināti un viņa aprūpē ir bērns ar invaliditāti līdz 18 gadu vecumam vai arī viņa aprūpējamais bērns ir vecumā līdz 10 gadiem (ieskaitot), un kuri Covid-19 saistīto apstākļu dēļ nedrīkst apmeklēt pirmskolas izglītības iestādi vai mācības vispārējās izglītības programmā notiek attālināti. 

Plānots, ka slimības palīdzības pabalsts šajā laikā pienāktos arī atbalsta personai cilvēkam ar invaliditāti no 18 gadu vecuma, kuram pašvaldība piešķīrusi dienas aprūpes centra vai dienas centra pakalpojumu, bet kurš ar Covid-19 saistīto apstākļu dēļ nedrīkst apmeklēt dienas aprūpes centru.

Par likuma grozījumiem vēl būs jālemj Saeimai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt