Panorāma

ES un Ķīnas attiecības kļūst vēsākas

Panorāma

Jaunpilī māca pīt vainagus

Kā nosvinēt Jāņus un nesaslimt ar Covid-19?

Gulbenes novadā Jāņu pasākumus rīkos brīvdabā un ar piesardzību

Ja Jāņi tiek svinēti ārpus telpām, kā tas šogad skaisto laika apstākļu dēļ, visticamāk, arī būs, tad pulcēties drīkst līdz 300 cilvēkiem, ja tomēr iekštelpās, tad ne vairāk kā 100. Abos gadījumos katram jānodrošina vismaz 4 kvadrātmetri, lai būtu 2m distance.  Tas ir nopietns pārbaudījums svētku rīkotājiem, bet Gulbenes pašvaldība rīko plašu svētku programmu, bet rūpējoties par drošību un nepieļautu Covid-19 izplatību.  

Gulbenes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Kalmane stāstīja, ka vairāk vai mazāk visi pasākumi Gulbenes novadā tiek rīkoti brīvdabā, līdz ar to novēršot šo telpās spiešanos, jo tad var ievērot šīs distancēšanās prasības.

“Katrā pagastā būs atbildīgie cilvēki, kas gan pieskatīs šos ugunskurus, gan paskatīsies, lai tiek ievēroti drošības noteikumi un netiktu pārkāptas šīs epidemioloģiskās prasības,” stāstīja Kalmane.

“Lai arī pilsētā iedzīvotājus iepriecinātu, šogad pirmo reizi veiksim tādu aktivitāti, ka izgaismosim ūdenstorni kā ugunskuru. Līdz ar to šis būs tāds mazliet digitāls ugunskurs, lai būtu prieks pilsētas iedzīvotājiem un viesiem šajā svētku laikā,” sacīja Kalmane.

“Lielākais pasākums ir filmas “Teātris ap limuzīnu” skatīšanās. Tas ir stāsts par to, ka mūsu novada Gulbenes Kultūras pārvalde kopā ar vairāk nekā 200 Gulbenes novada iedzīvotājiem ir uzņēmuši “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” populārākās, tautā iemīļotākās epizodes, iesaistot vietējos novada iedzīvotājus,” atklāja Kalmane.

“Vairāk nekā mēnesi visi iedzīvotāji metās kopā, lai šo filmu uzfilmētu, un tā nupat ir piedzīvojusi jau savu pirmizrādi, un arī šajā svētku laikā tiek izrādīta visos pagastos, protams, ievērojot visus drošības noteikumus, kur brīvdabā, kur kultūras namā, bet attiecīgi tur ir ar iepriekšēju pieteikšanos, lai varētu sakārtot šo distancēšanos,” norādīja Kalmane. 

Speciālistu ieteikums ir šogad tomēr labāk Jāņus svinēt ģimenes un tuvāko draugu lokā brīvā dabā, vislabāk savā dārzā vai kādā pļavā.  

SPKC nerekomendē aicināt pūļus, daudz cilvēku vai sen neredzētu radu saietu rīkot.

Tāpat epidemiologi lūdz izvērtēt un īpaši riska grupām - senioriem, cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām nedoties uz publiskām vietām, kur pulcējas daudz cilvēku.

 Protams, rekomendācija saglabājas – nesarokoties, neapskaut viens otru. SPKC arī iesaka lejuplādēt aplikāciju “Apturi Covid”, kas palīdzēs epidemiologiem noteikt kontaktpersonas plašākā lokā, ja būs inficēta persona.   

Privātie pasākumi, kas tiek rīkoti privātās vietās, ir pievilcīgi tādā ziņā, ka tur nav noteikti laika ierobežojumi.

Publiskie pasākumi, tai skaitā arī viesu namos atļauti līdz plkst. 24.00  Brīvdabas kino un sabiedriskās ēdināšanas vietām darbs jābeidz līdz plkst. 2.00 naktī.

Svinētājiem atgādina, ka jāmazgā rokas bieži un rūpīgi ar ūdeni un ziepēm, bet, ja to nav, tad jālieto roku dezinfekcijas līdzeklis.

Koplietošanas telpās jāievēro piesardzības pasākumi. Tas nozīmē  – lieki nepieskarties priekšmetiem un virsmām.  Un jācenšas nepieskarties arī sejai, pirms nav nomazgātas rokas.

Ja svētku laikā ir nepieciešama palīdzība, Slimību profilakses un kontroles centrs aicina zvanīt uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001, bet, ja situācija ir dzīvībai bīstama, tad uz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu 113.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt