Šodienas jautājums

Šodienas jautājums - kādu ierobežojumu apstākļos aizvadīsim šos Ziemassvētkus?

Šodienas jautājums

Šodienas jautājums - kā vērtēt Saeimas debates par 2022. gada valsts budžetu?

Šodienas jautājums - kādu ierobežojumu apstākļos aizvadīsim šos Ziemassvētkus? (Ar surdotulkojumu)

Epidemiologs: Mazināt Covid-19 ierobežojumus tagad būtu neprātīgs solis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Covid-19 dēļ ieviestos ierobežojumus mazināt līdz Ziemassvētkiem būtu neprātīgs solis; līdz svētkiem vajadzētu panākt, ka diennaktī jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits nepārsniedz 500–600, lai vīruss, cilvēkiem savstarpēji tiekoties un svinot, mazāk izplatītos tālāk. Tā Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" klāstīja epidemiologs Ņikita Trojanskis.

Vaicāts, kādu scenāriju Covid-19 saslimstības ziņā nākamajiem mēnešiem paredz viņš, Trojanskis skaidroja – vieglāk ir paredzēt augšupejošu līkni, un precīzi prognozēt, kā saslimstības līkne izskatīties decembra beigās, patlaban nevar neviens.

Trojanskis minēja dažādus iespējamos scenārijus, proti, viens no tiem paredz, ka Latvijā ir izsmelta vīrusa uzņēmīgo cilvēku populācija un cilvēku, kas pēc inficēšanās nonāk slimnīcā, kļūst mazāk. Vēl viens scenārijs paredz, ka varētu būt vēl kāds sezonāls saslimstības uzliesmojums, taču nebūs tik augsta hospitalizācija. Saskaņā ar trešo scenāriju – ja uzņēmīgo cilvēku vēl ir daudz, tad decembra vidū vai ap Ziemassvētkiem līkne ietu uz augšu.

"Ierobežojumu mīkstināšana pašlaik var rezultēties ar to, ka nākotnē mums atkal ir jālemj par stingrāku ierobežojumu ieviešanu," viņš sacīja.

Epidemiologs uzsvēra, ka līdz Ziemassvētkiem par nacionālo mērķi būtu jāizvirza vīrusa cirkulācijas līmeņa samazināšana, lai tiktu "pie zemāka starta" un, cilvēkiem plašākās grupās svētkos tiekoties, vīruss mazāk izplatītos tālāk.

Trojanskis skaidroja, ka tad, ja ap 15. decembri Latvijā atkal diennaktī atklātu 1500 jaunus Covid-19 gadījumus, pēc neilga laika gadījumu skaits jau sasniegtu 2200, tāpēc pirms svētkiem vajadzētu sasniegt 500–600 jaunatklāto gadījumu līmeni diennaktī.

KONTEKSTS:

Valdība vienojusies līdz 6. decembrim būtiski nemīkstināt Covid-19 ierobežojumus. Koalīcijas pārstāvji arī uzsvēra, ka Covid-19 pandēmija nav beigusies un par spīti saslimstības samazinājumam situācija Latvijā aizvien ir trausla. Veselības ministrija arī norādījusi, ka saslimstībai pieaugot par 10%, būs nepieciešami papildu drošības pasākumi ap gadu miju.

Tāpat valdība lēma, ka no 6. decembra visiem klātienē strādājošajiem būs jāveic valsts nodrošināts Covid-19 paštests vismaz divas reizes nedēļā. Tas attieksies arī uz cilvēkiem, kas pret Covid-19 ir vakcinēti vai slimību pārslimojuši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti