Panorāma

Internetā cenšas apmelot ukraiņus

Panorāma

Panorāma

Covid-19 izplatība mazinās

Epidemioloģiskā situācija kļūst drošāka; speciālisti arvien aicina saņemt balstvakcīnu pret Covid-19

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Kovida izplatība Latvijā aizvien samazinās. Un, lai gan epidemioloģiskā situācija kļūst drošāka, speciālisti aicina saņemt balstvakcīnu tos, kuri to vēl nav izdarījuši. Bet par nepieciešamību pēc ceturtās vakcīnas devas pašreizējā nostāja paredz, ka tā vismaz tuvākajā laikā nebūs vajadzīga. Iespējams, situācija var mainīties, tuvojoties rudenim.

Profesore infektoloģijā Ludmila Vīksna norādīja, ka zināmu drošības sajūtu sniedz arī situācija apkārtējās valstīs. Drīzumā vajadzētu mazināties arī smagi slimo un mirušo kovida slimnieku skaitam.

Tomēr ir zināms, ka tie, kuri ir vakcinējušies, nākamajā slimības uzliesmojumā pret smagāku saslimšanu ir labāk pasargāti nekā tie, kas tikai pārslimojuši. Tāpēc profesore iesaka saņemt balstvakcīnu.

"Es gribētu teikt, ka tiem, kas vēl nav saņēmuši būsteri, bet viņiem pienāktos būt ieteicams saskaņā ar Imunizācijas valsts padomes ieteikumiem. Es ļoti, ļoti ieteiktu tagad pavasarī un vasarā izmantot šo iespēju izdarīt, jo droši vien, ka rudenī varētu atkal būt, es nedomāju, ka ļoti liels vilnītis, bet zināms paasinājums epidemioloģisks varētu būt un uz to vajadzētu sagatavoties," sacīja Vīksna.

Vai tiem, kas potēti ar trīs vakcīnu devām, rudenī vajadzēs ceturto, – profesore norādīja, ka pašlaik nav tādu prognožu. Tomēr nav izslēgts, ka tuvāk rudenim ieteikumos kas mainīsies.

"Varētu būt ieteikums pēc vēl kādu papildu būstera imūnkompromitētām personām.

Bet par to, vai tiem cilvēkiem, kuriem ir normāla imūnā sistēma, tas būs vajadzīgs, par to es ļoti šaubos, jo imūno sistēmu nevar visu laiku arī kaitināt.

Jo mēs jau zinām, ja visu laiku kaitina, tad viņš vairs uz to galīgi nemaz nereaģē," teica speciāliste.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par!") norādīja, ka, lai gan vakcinācija ir salīdzinoši gausa, nedēļā balstvakcīnu saņem 4000–5000 iedzīvotāju. Kovida vakcīnu uzkrājums Latvijai esot proporcionāli līdzīgs kā citām Eiropas Savienības valstīm.

"Tās vakcīnas, kurām nu kaut kādā pārskatāmā laikā tuvojas derīguma termiņi, mēs ziedojam (..)," sacīja veselības ministrs.

Viņš norādīja, ka pašlaik vīrusa ierobežošanā galvenais uzsvars ir uz individuālo atbildību. Tajā skaitā masku lietošanā. To, ka lielā daļā publisko vietu masku lietošanu var atcelt, atbalsta arī Vīksna, tiesa neizslēdzot, ka iespējams, rudenī pie maskām varētu atgriezties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti