Dienas ziņas

Cēsīs atklāta piemiņas plāksne ebreju kopienai

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Daudz neziņas par dūmu detektoriem

Daudziem joprojām neskaidrības par dūmu detektoriem

Tieši pēc mēneša spēkā stāsies noteikumi, kad visos mājokļos jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem. Lētākā ierīce maksā piecus eiro, bet var izrādīties dzīvības cenā. Lai skaidrotu iedzīvotājiem, kā detektoru uzstādīt pareizi, un atbildētu uz jebkuru citu jautājumu, pirmdien, 2. decembrī, pēcpusdienā visi valstī esošie ugunsdzēsēju depo vēra durvis interesentiem.

 Cilvēkus ne tik daudz uztrauc tas, kā detektorus pielikt, cik jautājums - kā tos apklusināt, ja spalgo troksni izraisījis piededzis ēdiens. Īpaši, ja dzīvoklī mīt cilvēks gados un viens pats.

Protams, zinot, ka detektors ir obligāts, ir jautājumi par to - vai kāds nāks un pārbaudīs.

“Ugunsdzēsēji nedauzīsies pie durvīm. Paļaujamies uz to, ka cilvēki saprot – tas ir domāts viņu drošībai, protams, ugunsdrošības pārbaudes notiks,” atzina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve  Agrita Vītola.

Koplietošanas telpu pārbaudes notiks, un VUGD reaģēs arī uz jebkuru sūdzību. Tāpat ar pārbaudi jārēķinās, ja ēkā būs izcēlies ugunsgrēks.

Vasilijam detektors ir jau sesto gadu. Nekā sarežģīta, viņš atzina, ka ar detektoru “viss ir skaidrs, ir baterija, kas šad tad jāmaina”.

“Jā, reiz mūsu mājā paziņām piedega pankūciņas, tad gan skanēja. Tas ir vienu reizi sešos gados bijis!” stāstīja rīdzinieks Vasilijs.

 Citi gan detektoru vēl nav uzstādījuši un pat nav dzirdējuši par to, ka pēc mēneša tam jābūt katrā mājā.

Vienkāršs dūmu detektors maksā no pieciem līdz desmit eiro un to var nopirkt jebkurā veikalā, kur tirgo saimniecības preces. Tāpat no nākamā gada obligāta prasība privātmājās ir ugunsdzēšamais aparāts.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti