Rīgā ugunsgrēkā gājis bojā bērns; mājā nebija dūmu detektora

Rīgā aizvadītajā naktī ugunsgrēkā dzīvojamajā mājā gājis bojā bērns, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Naktī uz pirmdienu plkst.1.02 ugunsdzēsēji devās uz vienstāva dzīvojamo māju Rīgā, kur bija izcēlies ugunsgrēks. Notikuma vietā ugunsdzēsējus glābējus sagaidīja aculiecinieks, kas ar dārza šļūteni bija uzsācis dzēšanas darbus.

Ugunsdzēsēji nekavējoties sāka pārmeklēt ēku un spēcīgā sadūmojumā vienā no istabām gultā atrada bērnu, kuru iznesa ārā un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem, kuri konstatēja bērna nāvi.

Vēl viens cilvēks ugunsgrēkā cieta un tika nodots NMPD mediķiem.

Mājas virtuvē dega sadzīves mantas 2 kvadrātmetru platībā, kuras bija novietotas ļoti tuvu krāsnij. Diemžēl notikuma vietā ugunsdzēsēji nedzirdēja skanam brīdinošo dūmu detektora signālu. Pēc trīs stundām ugunsdzēsēji glābēji darbu notikuma vietā pabeidza. Notikuma apstākļus skaidros Valsts policija.

VUGD aicina iedzīvotājus uzmanīgi apieties ar uguni un izmantot apkures ierīces atbilstoši to ekspluatācijā noteiktajam, nepārkurināt krāsnis un nenovietot degtspējīgus priekšmetus pie krāsns, kā arī uzmanīgi dedzināt sveces mājokļos un nesmēķēt iekštelpās. 

Ugunsgrēkos bojā gājušos cilvēkus ugunsdzēsēji nereti atrod gultā. Tas nozīmē, ka cilvēki ir gulējuši un miegā nav pamanījuši ugunsgrēka izcelšanos. Izglābties palīdzēs dūmu detektors, kas ar skaļu skaņas signālu brīdinās pat par neliela sadūmojuma izveidošanos, pamodinās mājokļa iemītniekus, dodot iespēju izkļūt no bīstamās vides. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti