Daļā Latvijas slimnīcu mediķi vēl nav saņēmuši Covid-19 piemaksas par novembri un decembri

Daļā Latvijas slimnīcu mediķi vēl nav saņēmuši piemaksas darbam ar Covid-19 pacientiem par novembri un decembri, izpētīja "Re:Check".

"Re:Check" pārbauda mediķu piemaksas, vakcīnas un Kremļa propaganduAnnija Petrova

Lai pārslodzes apstākļos motivētu mediķus strādāt ar Covid-19 pacientiem, viņiem paredzētas īpašas piemaksas. No novembra tās cēla līdz pat 100% no mēnešalgas. Taču Zaļo un Zemnieku savienības deputāts Edgars Tavars 8. janvārī portālam "Nra.lv" norādīja, – kamēr Vācija pārpērk medmāsas no Ukrainas, maksājot viņām lielas algas, Latvijā daudzi mediķi joprojām nav saņēmuši solītās piemaksas.

"Man bija tāda informācija. Es vēl gada nogalē apzvanīju daudzas slimnīcas," viņš sacīja.

Kā piemēru politiķis min Rīgas Austrumu slimnīcu un Daugavpils reģionālo slimnīcu.

"Re:Check" noskaidroja, ka Daugavpils slimnīcā tiešām līdz janvāra vidum mediķi vēl nebija saņēmuši piemaksas ne par novembri, ne decembri. Par novembri tās plānoja izmaksāt 15. janvārī, atzina slimnīcas valdes loceklis Grigorijs Semjonovs.

"Pagājušā gada 30. decembrī tika izmaksātas pirmās piemaksas par darbu oktobrī. Šomēnes mēs plānojam samaksāt jau par novembri attiecīgi," stāstīja slimnīcas vadītājs.

Noteiktā kārtība līdzīgi kā pavasarī paredz, ka slimnīcas izmaksā piemaksas mediķiem no saviem līdzekļiem vai valsts piešķirtā avansa. Semjonovs skaidro, ka slimnīcai nav brīvas naudas un arī avansu izmantot piemaksām nevarot. Gatavojoties otrajam Covid-19 vilnim, slimnīca rudenī ieguldījusi ap 430 tūkstoš eiro no pašu naudas tehnoloģijās un papildu gultām.

"Pagaidām diemžēl, lai mēs nepasliktinātu mūsu finansiālo situāciju un lai mēs varētu arī turpmāk pildīt savas saistības attiecībā uz piegādātajiem preparātiem, piegādātajām iekārtām, protams,

mēs diemžēl nevaram atļauties uzņemties arī no pašu resursiem izmaksāt piemaksas," norādīja Semjonovs.

Pēc viņa teiktā, Nacionālais veselības dienests atteicies slimnīcai avansa veidā piešķirt vairāk naudas piemaksām.

"Ārstniecības iestādēm nevajadzētu būt situācijai, ka viņiem nav fizisku līdzekļu, ko izmaksāt," sacīja Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders. Ja kādai slimnīcai ir grūtības, viņš aicina sazināties ar dienestu, ko Daugavpils jau darījusi.

Austrumu slimnīcā tādas problēmas neesot. Personāla direktore Evita Duļbinska pastāstīja, ka par oktobri un novembri darbinieki piemaksas esot saņēmuši un šomēnes saņemšot arī par decembri.

"Piemaksas mēs maksājam katru mēnesi. Respektīvi, nākamajā mēnesī par iepriekšējā mēnesī nostrādātajām stundām," stāstīja Duļbinska.

Austrumu slimnīcā ar Covid-19 pacientiem strādā ap 40% darbinieku un kopējais piemaksu apjoms par novembri bijis ap 940 tūkstošiem eiro.

Savukārt, piemēram, Vidzemes slimnīcā jau samaksāts arī par decembri. Taču Slimnīcu biedrībā apstiprina, ka Daugavpils nav vienīgā, kura nespēj samaksāt mediķiem no saviem līdzekļiem uzreiz.

Biedrībā pieļauj, ka apmēram puse iestāžu varētu vispirms gaidīt kompensāciju no valsts un tikai pēc tam izmaksāt naudu mediķiem.

Tātad tas nozīmē, ka vienās slimnīcās ar Covid-19 pacientiem strādājošie piemaksas saņem uzreiz, bet citās tās jāgaida pat pusotru mēnesi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt