Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Pret Covid-19 pirmos vakcinēs mediķus un seniorus

Panorāma

Skaistumkopšanas speciālisti protestē

Slimnīcās gultasvietu pagaidām pietiek

Covid-19: Latvijas slimnīcās gultasvietu pagaidām pietiek

Jautājums par slimnīcu iespēju palīdzēt visiem koronavīrusa skartajiem kļūst aizvien aktuālāks. Īpaši tāpēc, ka saslimušo skaits tupina pieaugt dienu no dienas. Šobrīd Latvijas slimnīcās kopā ārstējas 437 Covid-19 pacienti, 23 no viņiem stāvoklis ir smags. Kāda ir slimnīcu gatavība un no kā būs jāatsakās, ja tieši Covid-19 inficēto skaits strauji kāps?

Katru dienu slimnīcās ieved vairākus desmitus Covid-19 pacientu, bet katru dienu pacientus arī izraksta. Viņi ārstēšanos turpina mājās. Piemēram, šīs diennakts laikā slimnīcās ievesti 45 pacienti, izrakstīti 13. Izrakstīto statistikā gan ir arī mirušie.

Ziemeļkurzemes slimnīca Ventspilī pirmdien, 23. novembrī, ziņo, ka situācija ir stabila. Ievests viens Covid-19 pacients, ārstējas kopumā astoņi, bet vajadzības gadījumā var uzņemt vismaz 32 pacientus. Līdzīgi ir Daugavpils reģionālajā slimnīcā, kur ārstējas 50, var uzņemt vēl vismaz 100 pacientu.

"Esam atbrīvojuši ap 100 gultām, ir plāns reorganizēt līdz 150. Ja tendence rādīs pasliktināšanos, pāriesim uz plānu B un C," stāstīja Daugavpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Grigorijs Semjonovs.

"Dienu no dienas un nedēļu no nedēļas Covid-19 pacientu skaits slimnīcā palielinās, taču tas pieaugums nav tik straujš, lai mēs nespētu adekvāti rīkoties," apgalvoja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

RAKUS esošo Covid-19 gultu noslodze šodien ir 65% jeb 250 pacienti. Ja noslodze sasniegs 70%-75%, samazinās citus pakalpojumus.

"Tie ir plānveida pacientu uzņemšana, ko jau tagad esam ierobežojuši, bet būsim spiesti ierobežot aizvien vairāk. Protams, ka neatliekamā palīdzība, ko mēs sniegsim jebkurā gadījumā, un arī onkoloģijas pacientiem palīdzība ir prioritāte," piebilda RAKUS vadītājs.

Vēl viens solis būtu ambulatoro pakalpojumu ierobežošana. Pagaidām gan to esamība esot ļoti apsveicama, jo pacienti, atšķirībā no pavasara, saņem konsultācijas un izmeklējumus. Slimnīcas vadītājs uzsvēra, ka pašu gultu Covid-19 slimniekiem pietiktu, taču no tām nav nekāda jēga, ja trūkst ārstu un māsu.

Darbaroku trūkumu cenšas aizpildīt ar medicīnas studentiem. Šobrīd atsaukušies 10, bet tiek gaidīti vēl un vēl. 

"Ne jau visi studenti tiek novirzīti šo Covid-19 pacientu aprūpē, tā ir mūsu iekšējā pārplānošana. Arī mūsu pašu darbinieki ir atsaucīgi, līdz ar to ir robs citā nodaļā, tur mēs šo robu tad aizpildām ar studentiem. Galvenais ir nosegt visu perimetru," skaidroja RAKUS aprūpes direktore Inese Budzila.

Taču, tieši strādājot ar koronavīrusa skartajiem, izdeg arī personāls. Regulārā ģērbšanās aizsargtērpos, arī pacientu nāves, tas viss atstāj iespaidu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt