Dienas ziņas

Suvenīru ražotājiem ievērojami zaudējumi

Dienas ziņas

«Mayra» šuvējas šuj sejas maskas

Covid-19 ēnā atdzimst Sēlijas ziepnīca

Covid-19 ēnā atdzimst «Sēlijas ziepnīca»

Jaunjelgaviešu Romanovsku ģimene jau otro reizi pievēršas ziepju vārīšanas biznesam. Ideja seno kultūras mantojumu pārvērst par biznesu pirmoreiz radusies 2008. gada ekonomiskās krīzes laikā. Šoreiz ziepju vārīšana aizstās ierobežojumu dēļ darboties nespējīgo fotostudiju.

Jaunjelgaviete Irēne Romanovska savā mūžā ir darījusi dažādus darbus, tostarp arī rakstījusi projektus. Tā 2018. gadā par ģimenes biznesu kļuva "1000 fonu studija", kas ir mobilā fotostudija ar iespējām izvēlēties dažādus digitālus fonus.

"Tā nodarbošanās, kas mums bija kā hobijs, kļuva par biznesu. Mēs abi divi vairāk vai mazāk, protams, vīrs vairāk ar fotogrāfiju un dažādiem apstrādes procesiem, un no tā dzima "1000 fonu studija"," stāsta "Sēlijas ziepnīcas" un "1000 fonu studijas" pārstāve Irēna Romanovska.

Šā gada 13. martā izsludinātā ārkārtējā situācija mobilās fotostudijas darbībai uz nenoteiktu laiku pārvilka treknu svītru, tāpēc ģimene atgriezusies pie kādas senākas nodarbes.

2008. gadā kāda uzņēmīga Sēlijas ģimene sāka vārīt ziepes, lai ekonomiskās krīzes laikā palielinātu savus ieņēmumus. Tāgad Sēlijas ziepēm atkal sākusies atdzimšana

Pēc senajām receptēm no dabīgām izejvielām vārītās ziepes ekonomiskās krīzes laikā ieguva lielu popularitāti, tomēr, uzlabojoties ekonomiskajai situācijai valstī, interese noplaka, un 2016. gadā uzņēmums tika likvidēts. Šoruden gan esot bijis domāts atkal pamēģināt atsākt ziepju vārīšanu, tomēr pēkšņā nokļūšana krīzes situācijā neesot ļāvusi tik ilgi gaidīt.

"Diemžēl cilvēks domā, Dievs dara. Varbūt pat uz labu. Fotogrāfijas bizness mums ir apstājies pilnībā šobrīd, taču cilvēku vēlme pēc ziepēm, roku mazgāšanas un dezinfekcijas ir pieaugusi. Nezinu, vai ir statistikas dati par Latviju, cik daudz ir pieaudzis ziepju patēriņš, bet Anglijā tas ir pieaudzis četrreiz," turpina Romanovska.

Interese par Sēlijas ziepēm esot gana liela. Ziepju vārītāji izmēģinājuši arī apmierināt ārzemju klientu pasūtījumus, kas, lai arī ļoti ilgā laikā, bet esot izdarāms. Pašreiz lielākās raizes esot par izejvielām, - lai produkts būtu konkurētspējīgs, tās esot jāiepērk ārzemēs. Cik ilgi interese par Sēlijā vārītajām ziepēm noturēsies, šoreiz nav zināms, bet pēc atgriešanās normālā dzīvē Romanovsku ģimene mēģināšot darboties abās biznesa nišās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti