Pasaules preses foto konkursā par labāko darbu atzīts palestīniešu sēru atspoguļojums

Pasaules preses foto konkursā par aizvadītā gada labāko fotogrāfiju pasaules presē atzīts aģentūras "Reuters" fotogrāfa Mohammeda Salema uzņemtais attēls, kurā redzama palestīniešu sieviete ar Izraēlas triecienā nogalinātās māsasmeitas līķi.

Pasaules preses foto konkursa žūrija secina, ka šis spēcīgais attēls simbolizē Gazas joslā notiekošo un arī "visu karu bezjēdzību".

Salems šo attēlu uzņēmis pagājušā gada oktobrī Gazas joslas slimnīcas morgā. Izraēla tolaik bija sākusi atbildes triecienus pēc 7. oktobrī notikušā "Hamās" teroristu uzbrukuma, bet šajos triecienos gājuši bojā tūkstošiem palestīniešu civiliedzīvotāju.

Fotogrāfijā redzama 36 gadus vecā Inasa Abu Māmara, kuras rokās ir piecgadīgās māsasmeitas Salijas līķis. Triecienā gāja bojā arī Salijas māte un māsa, kā arī Inasas tēvocis un tante.

Uzzinot par Izraēlas triecienu, kas nopostījis viņas radinieku māju, Inasa devusies uz morgu, kur atpazina māsasmeitas līķi. "Ārsts man teica laist viņu vaļā, bet es teicu, lai man vēl ļauj viņu paturēt," stāstīja Inasa.

Salems stāsta, ka šī fotogrāfija viņam bija ļoti emocionāla, jo viņa sieva tikai pirms dažām dienām bija laidusi pasaulē mazuli.

39 gadus vecais Salems jau vairāk nekā 20 gadu strādā par ziņu aģentūras "Reuters" fotogrāfu; galvenokārt viņš atspoguļo Izraēlas un palestīniešu konfliktu.

Pasaules preses foto konkursā pagājušogad uzvarēja ukraiņu fotogrāfa Jevgeņija Maloļetkas uzņemtais attēls, kurā iemūžināta postaža pēc Krievijas uzbrukuma Ukrainas pilsētas Mariupoles dzemdību namam.

Šogad foto stāstu kategorijā Pasaules preses foto konkursā uzvarējusi Dienvidāfrikas fotogrāfe Līena Olveidža, kas fotogrāfijās iemūžinājusi demences pacientus Madagaskarā.

Savukārt ilgtermiņa projektu kategorijā uzvarējis Venecuēlas fotogrāfs Alehandro Segarra, kurš savos darbos atspoguļojis imigrācijas politikas izmaiņas Meksikā.

Atvērtā formāta kategorijā uzvarējusi Ukrainas fotogrāfe Jūlija Kočetova ar sēriju "Karš ir personisks", kurā ar fotogrāfijām, audio ierakstiem, mūziku un dzeju atspoguļo Krievijas sāktā kara ietekmi uz ukraiņu dzīvi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti