Krustpunktā

Diskusija par robežu uzraudzības plānu

Krustpunktā

Diskusija par klimata pārmaiņām. Kam jāgatavojas tuvākajā nākotnē?

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītāja Liene Cipule

Cipule: Covid-19 rudens uzliesmojuma bažās NMPD darbinieku interese par vakcināciju aug

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD) pēdējās dienās ir augusi darbinieku interese par vakcināciju pret Covid-19 bažās par rudenī prognozēto koronavīrusa uzliesmojumu, Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” pastāstīja NMPD vadītāja Liene Cipule.

Pašlaik NMPD darbinieku vakcinācijas aptvere ir virs 80%, ko Cipule vērtēja kā ļoti labu rādītāju. Mazāka vakcinācijas aptvere ir noliktavu, tehnisko un saimniecisko darbinieku vidū – aptuveni 46%. Vienlaikus mediķi atsevišķās dienesta struktūrvienībās ir potēti simtprocentīgi.

“Jāsaka – arī autovadītāji ļoti, ļoti atbildīgi pret šo jautājumu izturas, un nav ļoti lielas atšķirības [no citiem brigāžu darbiniekiem],” pastāstīja dienesta priekšniece.

Viņa gan atzina, ka kādā brīdī gados jaunāki darbinieki bija atturīgāki pret vakcināciju pret Covid-19. Tiesa, pašlaik aptvere ir pieaugusi līdz vairāk nekā 70%.

Tāpat NMPD liels darbinieku skaits – vairāk nekā 700 cilvēku – ir pārslimojuši Covid-19, nogaida sešus mēnešus pēc slimības un arī dodas saņemt vienu poti.

“Pēdējās dienās ir arī interese pieaugusi. Mūsu vakcinācijas koordinatori saņem vairāk pieteikumu, ka tomēr izlemts vakcinēties pirms gaidāmā rudens viļņa. Protams, visi apzinās, ka šoreiz šis ļoti lipīgais variants būs vēl grūtāk pārvarams, lai nesaslimtu, lietojot pat aizsarglīdzekļus.

Un nevienam nav vēlēšanās smagā stāvoklī saslimt, it sevišķi redzot, ka mums ir kolēģi, kas vēl tagad iet rehabilitāciju pēc Covid-19,” pastāstīja Cipule.

NMPD vadītāja Liene CipuleKristaps Feldmanis

Tāpat Cipule atklāja, ka šajā vasarā dienestā krietni pieaudzis darbnespējas lapu izņēmušo darbinieku skaits. Tas saistāms ar lielo pārslodzi un izdegšanu ziemas un rudens mēnešos. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests vasarā, kad Covid-19 saslimstības rādītāji ir zemāki, gan esot centies nodrošināt iespēju doties atvaļinājumā ikvienam dienesta darbiniekam.

"Mūsu darbinieki arī tiešām daudz vairāk tagad vasarā bija uz darba nespējas lapām nekā citus gadus. Un tas ir saistīts ar izdegšanu un nedaudz tādu pārstrādāšanos, kas bija ziemas periodā. Un arī dažādas hroniskas kaites mūsu darbiniekiem diemžēl ir manifestējušās, tādēļ (..) pašlaik ir situācijas, ka

atsevišķās dienās nenodrošinām pilnīgi visu brigāžu darbu, jo tiešām respektējam, ka no atvaļinājuma mēs nevienu ārā nesaucam, ja kaut kas gadās.

Un šis vasaras laiks mūsu personāla plānotājiem ir ļoti sarežģīts."

KONTEKSTS:

Latvijā pieaugot Covid-19 lipīgāka delta varianta izplatībai, valdība atbalstīja obligātu vakcinācijas pret Covid-19 prasību ārstniecības, sociālās aprūpes un izglītības iestādēs no 1. oktobra. Savukārt citās nozarēs, ja darbinieks strādā saskarsmē ar klientiem vai ir nozīmīgs uzņēmuma darbībai, darba devējiem būs tiesības pēc 1. oktobra atlaist nepotētos darbiniekus. Par izmaiņām vēl jālemj Saeimai.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt